TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Yeşil Dönüşüme Nasıl Ayak Uyduracağız?” webinarları devam ediyor


05.10.2021 / “Yeşil Dönüşüme Nasıl Ayak Uyduracağız?” Webinarı çevrimiçi olarak düzenlendi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Ambalaj Meclis Başkanı Mustafa Tacir, Atık ve Geri Dönüşüm Sanayi Meclisi Başkanı Ali Kantur ve Plastik, Kauçuk ve Kompozit Sanayi Meclisi Başkanı Yavuz Eroğlu webinar açılışında söz alarak, konuyu sektörler açısından değerlendirdi.​
Horizon Danışmanlık Kurucu Ortağı Eser Erginoğlu, “Sınırda Karbon Düzenlemesi Ne Getiriyor” başlıklı sunumu ile Avrupa Yeşil Mutabakatıyla birlikte Avrupa Birliği ülkelerinin aldığı önlemleri plastik, atık ve ambalaj sektörleri özelinde değerlendirdi. Karbon yakalama teknolojileri ile ilgili örnekler verildi.

Türk Standardları Enstitüsü Çevre Yüksek Mühendisi Berna Bildik ise Avrupa Yeşil Mutabakatı Eylem Planı ve TSE tarafından yürütülen çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu.

Avrupa Yeşil Mutabakat kapsamındaki düzenlemelerin AB ve Türkiye perspektiflerinin ele alındığı webinar, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA