TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Bu yasa tasarısı kabul edilirse ekonomik ve ticari bağlara ciddi hasar verir”


18.12.2011 / AnkaraParis’e giden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ermeni soykırımına itiraz etmeyi yasa dışı kılacak yasa tasarısının Fransa tarafından kabulünün ticari ilişkiler için yıkıcı sonuçlara neden olabileceği konusunda Fransa’yı uyardı. ​ ​
 


TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Agence France Press (AFP)’ye verdiği demeçte, “Eğer bu yasa tasarısı kabul edilirse ekonomik ve ticari bağlara ciddi hasar verir” dedi.

Perşembe günü yasa tasarısının kabul edilmesi durumunda Türkiye’de faaliyet gösteren 960 Fransız şirketinin mallarının boykot edilip edilmeyeceği konusuna değinen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “TOBB’un böyle bir hareketi başlatması düşünülemez. Fransız firmalar da üyelerimiz arasında ve biz onların da menfaatlerini koruyoruz. Fakat Türkiye’nin nüfusu genç ve boykot çağrıları sosyal ağlarda yayılabilir” ifadelerini kullandı.

Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin dünyanın 17. ekonomisi ve tercih edilen bir yatırım merkezi olduğundan, 2011’in ilk 9 ayında % 9,6 ile rekor büyüme kaydedildiğini, artık Fransa’nın kaybedeceği çok daha fazla şey olduğunu söyledi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA