TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türk ve Özbek iş çevreleri biraraya geldi


02.09.2021 / AnkaraTürk-Özbek Ticaret ve Sanayi Odası Forumu faaliyetleri kapsamında, Özbek heyet ile Türk-Özbek Ticaret ve Sanayi Odası Forumu üyeleri ve Türk firmaları bir araya geldi.​

Türk-Özbek Ticaret ve Sanayi Odası Forumu Eş Başkanı Osman Doğan Şahlan başkanlığında yapılan toplantıya, Özbekistan İhracatçılar Birliği CEO’su Alisher Isaev, Özbekistan’ın Bursa Fahri Konsolosu Ali Baklan, Türk-Özbek Ticaret ve Sanayi Odası Forumu Üyeleri ile Türk ve Özbek firmalar katıldı.

 

Toplantının açılışında söz alan Osman Doğan Şahlan, TOBB olarak Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası ile yakın işbirliği içerisinde olduklarını, bilgi ve deneyim paylaşımında bulunulduğunu, Özbek Odası ile Taşkent’te TOBB ETÜ Taşkent’in faaliyete geçirildiğini belirtti. İşbirliğinin daha da gelişmesi için kurulan Türk-Özbek Ticaret ve Sanayi Odası Forumu’nun çalışmalarına ve etkinliklerine pandemi koşulları çerçevesinde devam ettiğini vurguladı.

 

Özbekistan İhracatçılar Birliği CEO’su Alisher Isaev, Özbekistan’ın Türk dostlarından ticaret konusunda öğrenmesi gereken çok işler olduğunu belirterek Özbekistan’da kurmuş oldukları yeni “Kurum”olan ‘Milliard’ hakkında bilgi aktardı. Gerçekleşen toplantının Türkiye ile Özbekistan arasındaki ticarette bir köprü oluşturacağını belirtti.

 

Gerçekleşen açılış konuşmalarının ardından, katılımcılar söz alarak firmaları ve faaliyet alanları ile ilgili bilgi verdiler. Daha sonra Türk ve Özbek firmalar arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleşti.

 

Türk-Özbek Ticaret ve Sanayi Odası Forumu, TOBB ile Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası (UZCCI) tarafından 2017 yılında kuruldu. Oda'nın Türkiye tarafı Başkan ve üyeleri TOBB, Özbekistan tarafı da UZCCI tarafından belirleniyor. Yıllık ekonomi zirveleri, ortak yönetim kurulu toplantıları, iş forumları, iş görüşmeleri ve Türkiye-Özbekistan ilişkilerini geliştirmeye dönük çalışmalar, Türk-Özbek Ticaret ve Sanayi Odası Forumu’nun ana çalışma alanlarını teşkil ediyor.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA