TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Kreatif Endüstriler Meclisi toplandı


31.08.2021 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Kreatif Endüstriler Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Zeydan’ın katılımıyla, Meclis Başkanı Ali Ata Kavame başkanlığında bir araya geldi.​

Ömer Zeydan, yaptığı açılış konuşmasında, en son Meclis toplantısından beri gerçekleştirilen Meclis faaliyetleri hakkında Meclis üyelerini bilgilendirdi. Haziran ayında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a yapılan ziyaretin detayları ve çıktıları hakkında bilgi verdi. 13 Temmuz’da Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un katılımlarıyla gerçekleştirilmiş olan Sektör Meclisleri İstişare Toplantısı hakkındaki gelişmelere değinen Zeydan,  Ticaret Bakanlığı Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürlüğü altında “Kreatif Endüstriler Daire Başkanlığı” kurulduğunun bilgisini aktardı.

 

Ömer Zeydan ayrıca, özverili ve gayretli çalışmaları sebebiyle, Kreatif Endüstriler Meclisi Başkanı Ata Kavame’ye, Başkan Yardımcısı Nej Güvenç’e ve Meclis Üyelerine teşekkürlerini sundu.

 

Toplantıda, Meclis tarafından gerçekleştirilen faaliyetler, Bakanlıklar düzeyinde yapılan girişimler ve takip edilen konular hakkında Meclis üyelerine detaylı olarak sunum yapıldı. Toplantının devamında, Kreatif Endüstriler Meclisi tarafından düzenlenmesi planlanan Kreatif Endüstriler Ödül Töreni’nin ve akabinde kurulması planlanan Kreatif Endüstriler Akademisi’nin detayları istişare edildi.

 

 

 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA