TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“İşimiz Temiz” Projesi İzmir İl Koordinasyon Toplantısı çevrim içi olarak gerçekleştirildi.


29.07.2021 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve OPET işbirliğiyle hayata geçirilen “İşimiz Temiz” Projesi İzmir İl Koordinasyon Toplantısı çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Proje ile hizmet sektöründeki mikro işletmeler için hijyen odaklı eğitim programları oluşturarak tüm Türkiye’de temiz, hijyenik, sağlıklı hizmet sunan işletmelere sahip olmak amaçlanıyor. ​

Mikro işletmelerin fark yaratması ve normlar dahilinde çalışması için geliştirilecek olan projede Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü iş birliğinde, özel olarak yapılandırılmış hijyen odaklı eğitim programları oluşturulmakta.

 

Bu eğitim programları, pilot illerdeki Halk Eğitimi Merkezi eğitmenleri tarafından MEB’in online eğitim platformu kanalıyla mikro işletmelerle buluşturulacak. Turizm potansiyelinin yüksek olduğu İzmir, Antalya ve Muğla’da pilot olarak başlatılan projede toplumda farkındalık oluşturarak hizmet sektörüne dahil olan; yeme- içme, konaklama ve ulaşım alanında faaliyet gösteren mikro işletmelerin proje kapsamında yürütülecek özel iletişim çalışmalarında öne çıkmalarına katkı sağlanacak.

 

Toplum sağlığını korumak ve geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek, sürdürülebilir ekonomik ve sosyal etki yaratmak, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirmek amacıyla, 2022 yılının Haziran ayı sonuna kadar devam edecek projeyle, Antalya, İzmir ve Muğla illerinde yeme-içme, konaklama ve ulaştırma sektörlerinde hizmet veren mikro işletme sahipleri ve çalışanlarına “Mikro İşletmeler İçin Temizlik, Hijyen ve Sürdürülebilir Yönetim” eğitimleri vererek farkındalıklarını artırmayı ve kapasitelerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

 

 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA