TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Trakyam Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi hizmet başladı


07.07.2021 / Malkara Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen Kadın Girişimcilik çalışmaları kapsamında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Tekirdağ Kadın Girişimciler İcra Komitesi üyeleri, Gönüllü Kadın Girişimciler, Sivil Toplum Kuruluşları, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Malkara Belediyesi ve Tekirdağ Oda/Borsaları ve muhtarların desteğiyle kurulan Sınırlı Sorumlu Trakyam Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi düzenlenen tören ile hizmete açıldı.​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay yaptığı konuşmada, TOBB Tekirdağ Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Aynur Çeşmeliler ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Günay, TOBB olarak kadın girişimcilere olan desteklerinin artarak devam edeceğini söyledi.


TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk de kadın girişimciliğin önemine dikkat çekerek, kadın girişimcilerin sayısını artırmak için çalıştıklarını ifade etti. 


TOBB Tekirdağ Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Aynur Çeşmeliler ise “2019 yılından bu yana devraldığımız Koordinatör Oda temsilciliğini emek yoğun çalışan kadınlarımızla birlikte devam ettiriyoruz. Kooperatif sistemiyle ilçemizin yöresel ürünlerini ülke çapında tanıtarak kadının ev ekonomisine katkı yapmaktan, kadının gücünü herkese göstermekten dolayı çok mutluyum. Bizlere ilk günden beri her zaman destek olan, emek veren, gecesini gündüzüne katan herkese teşekkürü borç biliriz, İyi ki varsınız. Kadın isterse başaramayacağı iş yok” dedi.

 

Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin de “Kadınlarımızın yaptığı bu çalışmayı can-ı gönülden tebrik ediyorum. Türkiye’de Kadın Kooperatifi olarak örgütlenme ilk defa Malkara TSO tarafından yapıldı. Bu çalışmaların başarı hikayesi olarak gelecek nesillere anlatılacak olması bizlerin mutluluk ve gurur kaynağı oldu. Kadınlarımıza ilham kaynağı olacak bu çalışmaları Malkara TSO olarak her zaman destekleyeceğiz” dedi.

 

Açılışa, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nurdan Altay Güngör, Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin, Malkara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Ayaz, Malkara Ticaret Borsası Meclis Başkanı Başkanı Ersin Kaçar, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Günseli Özen, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Cevahir Asuman Yazmacı, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Fatma Aydoğdu, Siyasi Parti Temsilcileri, Kamu Kurumu temsilcileri, STK temsilcileri, TOBB Tekirdağ Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Aynur Çeşmeliler ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Trakyam Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Üyeleri, muhtarlar katıldı.  

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA