TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Atık ve Geri Dönüşüm Sanayi Meclisi sektörün sorunlarını masaya yatırdı


28.04.2021 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Atık ve Geri Dönüşüm Sanayi Meclisi toplantısı, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri S. Selim Kandemir, Zeki Kıvanç ve Meclis Başkanı Ali Kantur’un başkanlığında sektör temsilcilerinin yoğun ilgi ve katılımlarıyla gerçekleştirildi.​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi S. Selim Kandemir yaptığı açılış konuşmasında; dünyada trendin değiştiğini ve artık büyük markaların geri dönüştürülmüş hammaddeleri talep ettiğini ifade etti. Kandemir ayrıca, TOBB Atık ve Geri Dönüşüm Sanayi Meclisinin kurulmasının da TOBB’un ve Türkiye’nin bu konuya verdiği önemi ortaya koyduğunu sözlerine ekledi.

 

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kıvanç yaptığı açılış konuşmasında; geçen haftalarda resmi olarak kurulan Çevre Ajansı ile dünyada yaygın olarak kullanılan ve atıkların toplanmasında etkin bir araç olan Depozito-İade Sisteminin tek elden yönetileceğini aktardı. Kıvanç, TOBB olarak sıfır atık konusunun çok önemsendiğini ve bu konuda bilgilendirme toplantıları ve webinarlar düzenleyerek sanayicinin farkındalığını artırmaya yönelik faaliyetlerde bulunulduğunu sözlerine ekledi.

 

Toplantının ilk gündem maddesinde, Meclisin seçimli toplantıdan itibaren gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

 

Alt Komitelerden Sorumlu Meclis Başkan Yardımcılarının gerçekleştirilen alt komite toplantılarına dair sunumlar gerçekleştirdiği toplantıda, sektörün güncel ve ivedi çözüm bekleyen sorunlarına dair Meclis Üyeleriyle istişarelerde bulunuldu.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA