TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Patent ve Marka Vekilleri Meclisi toplandı


29.03.2021 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Patent ve Marka Vekilleri Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ülken ve Meclis Başkanı Kemal Yamankaradeniz başkanlığında video konferans aracılığı ile toplandı.​​

Hakan Ülken, açılış konuşmasında, TOBB ile Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) arasında imzalanacak olan protokolün iş dünyasının fikri ve sınai mülkiyet haklarına ilişkin farkındalık düzeyinin artırılması açısından önem taşıdığını ifade etti. Meclis Başkanı Yamankaradeniz ise patent ve marka vekilliği mesleğinin doğru tanıtımının çok önemli olduğunu, mesleğin iş dünyasına kazandırabileceği pek çok katma değer bulunduğunu vurguladı.

 

Alt komisyonların yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verilmesinin ardından, patent ve marka vekilliği mesleğinin doğru tanıtımı için yapılması planlanan çalışmalar istişare edildi. TÜRKPATENT sicilinde kayıtlı olmayan kişilerin yapmış olduğu haksız davranışların meslek itibarına verdiği zarar ve bu kişilerle ilgili alınabilecek önlemler konusu gündeme geldi.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA