TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türk-Özbek Ticaret ve Sanayi Odası Forumu, Taşkent Büyükelçisi Bekar ile buluştu


24.03.2021 / AnkaraTürk-Özbek Ticaret ve Sanayi Odası Forumu, Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar ile sanal ortamda bir araya geldi. Görüşmede Türk-Özbek Ticaret ve Sanayi Odası Forumu Eş-Başkanı Osman Doğan Şahlan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) Özbekistan çalışmaları hakkında bilgi vererek, Büyükelçiye başarı dileklerini iletti. ​

Şahlan konuşmasında, özellikle 2016 yılında Devlet Başkanı Sayın Mirziyoyev’in göreve başlamasıyla Türkiye-Özbekistan ikili ilişkilerinin geliştiğine dikkat çekerek,  bu süreçte kurulan Türk-Özbek Ticaret ve Sanayi Odası, TOBB ETÜ Taşkent  gibi somut çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

Büyükelçi Olgan Bekar, iki ülke arasındaki uygun siyasi atmosferin içinde iş insanlarının da önünü açmak için gerekli koşulları sağlamak üzere çalışmalar yapacağını ifade ederek, Taşkent Büyükelçiliği olarak Türk iş insanlarına her zaman her konuda yardımcı olmaya hazır olduklarını belirtti.

 

Açılış konuşmalarının ardından Türk-Özbek Ticaret ve Sanayi Odası Forumu Türk Tarafı üyeleri kendilerini tanıtarak, Özbekistan ile ticari ilişkilerine yönelik talep ve sorunlarını Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar’a ilettiler.

 

Türk-Özbek Ticaret ve Sanayi Odası Forumu, TOBB ile Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası (UZCCI) tarafından 2017 yılında kuruldu. Oda'nın Türkiye tarafı Başkan ve üyeleri TOBB, Özbekistan tarafı da UZCCI tarafından belirleniyor. Yıllık ekonomi zirveleri, ortak yönetim kurulu toplantıları, iş forumları, iş görüşmeleri ve Türkiye-Özbekistan ilişkilerini geliştirmeye dönük çalışmalar, Türk-Özbek Ticaret ve Sanayi Odası Forumu’nun ana çalışma alanlarını teşkil ediyor.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA