TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hakan Ülken, İnşaat Sektörü Çalışma Grubu toplantısına katıldı


01.03.2021 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ülken ile Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Hasan Süver’in katılımlarıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığında İnşaat Sektörü Çalışma Grubu ikinci toplantısı gerçekleşti.​
Ana gündem maddesi olan Otopark Yönetmeliği kapsamında sektörün sorun ve talepleri ele alındı.

Yönetmelikle ilgili olarak TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ülken, Odalar ve Sektör Meclislerinden gelen görüş önerileri Bakan Yardımcısı Hasan Süver’e iletti.

Toplantıda, İmar Kanunu, yapı denetim sistemi ve kentsel dönüşümle ilgili sektörün görüş ve önerileri de Bakanlık yetkililerine iletildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde kurulan ve Türkiye İnşaat Müteahhitleri Meclisi Üyelerinin de aralarında olduğu İnşaat Sektörü Çalışma Grubu’nda; İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şahin, Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Genel Sekreteri Necati Ersoy, Türkiye İnşaat Müteahhitleri İşveren Sendika (TÜRKİNŞA) Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Özkan, Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Genel Sekreteri Hasan Yalçın, Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Gürsel Öngören, Konut Geliştiricileri ve Yatırımcılar Derneği (KONUTDER) Hukuk Müşaviri Av. Nimetullah Tolu, İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yatırım Planlama ve Geliştirme Üst Kurulu Başkanı Burhan Özdemir, Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Tekin Saraçoğlu, Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Üyeleri Nuh Acar ve Halil İlik yer alıyor.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA