TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Kreatif Endüstriler Meclisi toplandı


18.02.2021 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kreatif Endüstriler Meclisi; TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Zeydan ve Meclis Başkanı Ali Ata Kavame başkanlığında sektörün sorunlarını ele almak üzere video konferans aracılığıyla bir araya geldi.​

Toplantıda, pandemi sürecinin kreatif endüstrilere etkisinin değerlendirilmesi, yaşanan sıkıntılar ile ilgili disipliner ve ortak çözüm noktalarının belirlenmesi ve yeni normal öngörüleri ele alındı.

 

TOBB Yönetim Kurulu üyesi Ömer Zeydan, geçtiğimiz aylarda Eximbank üst düzey yöneticileri ile gerçekleştirilen toplantının çok verimli geçtiğini;  Kreatif Endüstriler sektörünün son zamanlarda çok yoğun bir sektör olduğu ve titizlikle çalışıldığı bilgisini verdi. Toplantıda hem kredi hem de sigorta ayağında Kreatif Endüstriler Meclisi nezdinde izlenilecek yol haritasından sözedildi.

 

Meclis Başkanı Ata Kavame, meclis bünyesinde yer alan müzik, sinema, tiyatro, mimarlık, oyun, moda, reklam ve fuar sektörlerin tek tek temsilcilerine söz verirken, her sektörün kendi özelinde bir pandemi analizi yapıldı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA