TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB, 2020 yılında 115 bin üyesine webinarlarla ulaştı


10.02.2021 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), üyelerine ve çalışanlarına farklı konu başlıklarında düzenlediği webinarlar ve eğitimlerle; Mart 2020’den bu yana devam eden pandemi şartlarına rağmen yılın ilk 6 ayında ulaştığı katılımcı sayısını 5’e katlayarak 2020 yılını tamamladı. ​
Bu süreçte TOBB üyelerine, Oda-Borsa çalışanlarına ve TOBB çalışanlarına yönelik olarak kurumsal, teknik ve kişisel gelişimini hedef alan eğitimler ve webinarlar düzenlendi. Yapılan 187 farklı webinar ve eğitim programından 115 bin üye ile yaklaşık 10 bin TOBB, Oda-Borsa çalışanı yararlandı. 

TOBB yetkilileri yıl boyunca yapılan en popüler faaliyetleri şöyle sıraladı: KOBİ Gelişim Destek Programı (KOBİGEL) Bilgilendirme Semineri, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) ve VERBİS Kaydı Bilgilendirme Semineri, Kısa Çalışma Ödeneği Bilgilendirme Webinarı, KOSGEB KOBİ Destekleri Bilgilendirme Semineri, Ticari Uyuşmazlıklarda Alternatif Çözüm Yöntemi Arabuluculuk ve Tahkim Bilgilendirme Webinarı, TÜBİTAK UFUK2020 KOBİ Destekleri Bilgilendirme Semineri, KOBİ’ler için Hijyen ve Covid-19 Belgeleri Bilgilendirme Semineri ve E-Ticarete E-Kılavuz Programı.
 
TOBB’un çalışmalarında işbirliği içinde olduğu ve desteklerini pandemi şartlarında da devam ettiren kurum ve kuruluşlar arasında ise; T.C. Cumhurbaşkanlığı, Ticaret Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı,  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, KOSGEB, TÜBİTAK, Türk Patent ve Marka Kurumu (Türk Patent), Türk Standardları Enstitüsü (TSE), Kamu İhale Kurumu (KİK), Kişisel Verilerin Korunması Kurumu (KVKK), Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Türk Eximbank, İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC), Türk Reasürans A.Ş., Finansal Kurumlar Birliği (FKB), Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN), Google, İdema ve Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) sayıldı. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA