TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye İçecek Sanayi Meclisi Başkanlığına Ozan Diren seçildi


14.01.2021 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye İçecek Meclisi; TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay’ın başkanlığında, Sektörler ve Girişimcilik Daire Başkanı A. Saygın Baban moderatörlüğünde, sektör temsilcilerinin katılımıyla sektörün gündemindeki konuları görüşmek ve Meclis Başkanlık divanını seçmek üzere video konferans yoluyla bir araya geldi.​
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay yaptığı açılış konuşmasında, bu toplantıyla birlikte sektör meclisinin yeni dönem görev almak üzere 27 yeni üye katıldığını, sektörle ilgili sorunların ilgili yerlere ulaşarak çözüm sağlamaya çalıştıklarını, meclisin yeni dönem çalışmalarında da sektörel çeşitlilikten alınacak güçle birlikte bir yandan kamuya özel sektör vizyonunu yansıtırken öte yandan da yürütülecek katma değerli projelerle sektörün katma değerini attırmayı hedeflediklerini söyledi. Günay ayrıca çalışmaları için geçmiş dönem yönetimine teşekkür ederek yeni göreve başlayacak yönetime başarılar dilediğini ifade etti.

Toplantıda yapılan seçim sonucunda Türkiye İçecek Sanayi Meclisi Başkanlığı’na oy birliği ile Dimes Genel Müdürü Ozan Diren seçildi. Mey İçki Kurumsal İlişkiler ve Hukuk Müdürü Ahmet Yazıcıoğlu ise Başkan Yardımcısı oldu.

Yine toplantıda sektörle ilgili kayıt dışılık, vergilendirme ve GEKAP gibi sorunlar üyeler tarafından dile getirildi ve genel değerlendirme yapıldı.

Öte yandan, Türkiye İçecek Sanayi Meclisi, sorunların hızlı çözümü için alt çalışma komiteleri ile meclis çalışma gündemi oluşturmak ve yeni dönem çalışma yöntemini belirlemek amacıyla en kısa zamanda, yeniden bir araya gelme kararı verdi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA