TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Otomotiv Tedarik Sanayi Meclisi Toplandı


30.12.2020 / TOBB Türkiye Otomotiv Tedarik Sanayi Meclis toplantısı, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu ve Meclis Başkanı Alper Kanca başkanlığında video konferans yoluyla yapıldı. ​

Ayhan Zeytinoğlu;  pandemi süreciyle birlikte Meclislerin daha sık toplanmaya başladığını ve yakaladığı ivmenin memnuniyet verici olduğunu söyledi.

 

Sürecin başından itibaren gerek Sektör Meclisleri ile gerekse de Oda/Borsalar ile çok yakın temas kurulduğunu aktaran Zeytinoğlu, iletilen taleplerin çözüme kavuşturulmasına katkı sağlandığını, 28 Kasım 2020 tarihinde Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan başkanlığında 6 Bakan ve Merkez Bankası Başkanı ile bir araya geldiklerini, 60 Meclisin sorun ve taleplerini tek tek kendilerine ilettiklerini, Meclis Başkanı Alper Kanca’nın da Otomotiv Tedarik Sanayi Meclisinin sorun ve taleplerini Bakanlara aktardığını söyledi.

 

Meclis Başkanı Alper Kanca, rakamlarla otomotiv sanayi 2020 değerlendirmesini yaparak 2021 öngörülerini aktardı.  Otomotivde yeni teknolojiler, sektörü etkileyecek problemler,  finansal zorluklar, malzeme temininde yaşanan sıkıntılar, esnek çalışma, enerji fiyatları ve küresel otomotiv firmalarının yeni projelerinin önünün açılması konularında Meclis üyelerinin görüşleri alındı.

 

Meclisin Başkan Yardımcısı seçiminin de yapıldığı toplantıda, TAYSAD Genel Sekreter V. Sevgi Özçelik Başkan Yardımcısı olarak oy birliği ile seçildi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA