TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Zeki Kıvanç, Ticaretin Kolaylaştırılması Koordinasyon Komitesi Genel Kurul Toplantısı’na katıldı


24.12.2020 / AnkaraTicaretin Kolaylaştırılması Koordinasyon Komitesi Genel Kurul 2. Toplantısı, 24 Aralık 2020 tarihinde Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ni (TOBB) temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kıvanç katıldı.​

Toplantıda, Komite’nin Çalışma Grupları ve Teknik Komite bünyesinde yaptığı çalışmalardan elde edilen çıktılara dair bilgilendirme yapılırken, 2021 yılına ilişkin gerçekleştirilmesi öngörülen faaliyetlerle ilgili Genel Kurul’un talimatları alındı.

 

- Komitesi’nin yapısı

 

Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Kolaylaştırılması Anlaşması’nın ilgili maddesi uyarınca kurulan Ticaretin Kolaylaştırılması Koordinasyon Komitesi, Ticaret Bakanlığı başkanlığında ilgili kamu kurum/kuruluşları ve aralarında Birliğimizin de yer aldığı özel sektör çatı kuruluşlarıyla birlikte toplamda 23 üyeden oluşuyor. Komite, kamu ve özel sektörün bir araya gelerek ticaret erbabının yaşadığı sorunların çözümünü teminen çalışmalar yürütüyor.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA