TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Züccaciye Meclisi 2020 yılına dair değerlendirmelerde bulundu


16.12.2020 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Züccaciye Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kopuz ve Meclis Başkanı Murat Kolbaşı başkanlığında, sektör temsilcilerinin katılımıyla sektörün 2020 yılı değerlendirmesini yapmak ve güncel konuları ele almak üzere video konferans yoluyla bir araya geldi.​

Ali Kopuz; TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’ın katılımıyla 28 Kasım tarihinde bir toplantı düzenlendiğini ve burada sektörün sorun ve çözüm önerilerinin ilk elden iletildiğini dile getirdi.

 

Kopuz ayrıca, üçüncü çeyrekte elde edilen yüzde 6,7’lik büyüme ile piyasaların beklentisinin aşılarak önemli bir toparlanmaya imza atıldığını sözlerine ekledi.

 

Meclis Üyelerinin 5 sorun - 5 çözüm önerilerini istişare ettiği toplantıda, sektörün takip ettiği güncel konuların son durumlarına ait bilgilendirmelerde bulunuldu.

 

Toplantıda ayrıca; yapım işleri, mal alım ihaleleri, hizmet alım ihaleleri ve danışmanlık ihaleleri yönetmeliklerinde yapılan düzenleme kapsamında Avrupa Topluluğu Sanayi Ürün Listesi (Prod Com) ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Birim Fiyat Tarifeleri (Poz numaraları) numaralarının eşleştirilmesi ve yerli malı listelerinin daha anlaşılır bir şekilde güncellenmesi amacıyla yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

 

Toplantının son kısmında, sektörün genel değerlendirmesi yapılarak 2021 yılı beklentileri ele alındı.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA