TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Girişimcilik demek cesaret demektir”


16.11.2011 / İstanbul



TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Üniversite Girişimcilik Kulüpleri Buluşması’nda yaptığı konuşmada, üniversiteli girişimcilere hitap ederek, geleceğin girişimcileri olarak doğru adreste olduklarını, ileride muhakkak TOBB çatısı altında buluşacaklarını söyledi.​ ​

 

Türkiye’nin geleceği sizlersiniz diyen Hisarcıklıoğlu, “insanın en hayırlısı insana faydalı olandır. İnsanlara ve ülkesine faydalı olacak en önemli işi yapıyorsunuz” dedi.

Dünyada ilk 10 ekonomi arasına girmek istiyorsak, girişimci sayımızı artırmalıyız diyen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu şunları söyledi: “Türkiye’de her yıl 750 bin genç istihdama katılıyor. İşsizliği çözmenin tek anahtarı girişimcilik.

Dünyada ve Türkiye’de girişimcilik demek, zenginlik demek. Türkiye’yi dünyanın ilk 10 ekonomisi yapmak, işsizliği çözmek istiyorsak, bunun tek ilacı girişimci sayımızı artırmaktır”.

Üniversiteli girişimcilerin, 81 ilde bulunan genç girişimci kurulları ile yakın diyalog kurmalarını isteyen Hisarcıklıoğlu, “onların başarı hikayeleri ve tecrübelerinden faydalanın” dedi.

“Girişimcilik demek cesaret demek, girişimci olmak demek sistemi değiştirmek demektir” diyen TOBB Başkanı sözlerine şöyle devam etti: “Akılsız insan, akıllılarla uğraşır. Akıllı insanlar ise sistemle uğraşır. Akıllı insanlar hatayı insanlarda değil, sistemde arar.

Bizim sistemimiz bitmiş. Ama buna rağmen birçok başarı hikayesi yazıyoruz.

Dünya Bankasına göre Türkiye, iş yapma kolaylığı endeksinde 65. sıradayız. Buna rağmen ekonomimizi büyütmeye devam ediyoruz. Bizim petrolümüz ve doğalgazımız yok. Bizim tek kaynağımız girişimci ruhumuz”. 





Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA