TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Ambalaj Meclisi toplandı


13.11.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Ambalaj Meclisi video konferans yoluyla toplandı. Ambalaj Meclisi Başkanı Mustafa Tacir ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Engin Yeşil’in başkanlığını yaptığı toplantıda, üyeler yedek parça ithalatı kontrollerinin uzun zaman alması ve gecikmeler yaşanması konusunu masaya yatırdı.​

Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Uzmanı Yavuz Selim Özden tarafından Yeşil Mutabakatı ile ilgili bir sunum yapıldı ve konu ile ilgili sorular cevaplandı.

 

Ayrıca, Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan Ambalaj üreticilerinin Yükümlülükleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. PAGEV tarafından hazırlanan ‘’PETKİM’in PE Hammadde ithalatı ile ilgili başvurusu’’na ilişkin sunum ise Meclis Danışmanı Hasan Salih Acar tarafından yapıldı.

 

Çevko Genel Sekreteri Mete İmer ve ÇEVKO Vakfı Kamu ve Dış İlişkiler Müdürü Alphan Eröztürk  tarafından kurulması planlanan ‘’Türkiye Çevre Ajansı’’ ile ilgili sunum yapılarak, Türkiye’de depozito sisteminin nasıl olabileceği hakkında bilgiler verildi.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA