TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Züccaciye Meclisi toplandı


12.11.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Züccaciye Meclisi toplantısı, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kopuz ve Meclis Başkanı Murat Kolbaşı başkanlığında sektör temsilcilerinin yoğun katılımıyla video konferans yoluyla gerçekleştirildi.​

TOBB Başkan Yardımcısı Ali Kopuz yaptığı açılış konuşmasında, gerçekleştirilecek olan Meclis toplantısın daha çok e-ticaretle ilgili bilgilendirme ağırlıklı geçeceğini ifade etti. Kopuz, TOBB olarak firmaların bu sürece entegre olmasını ve yurtdışına bu kanalları kullanarak satışlar gerçekleştirmesini çok önemsediklerini belirtti.

 

Toplantının ilk kısmında TOBB ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalan “Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü” hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

 

Atlı Global Kurucusu Altay Atlı tarafından “Çin ile Dijital Ticaret Alanında İşbirliği İmkânları” konu başlıklı sunum gerçekleştirildi.

 

Toplantının son kısmında, Guangzhou Ticaret Ataşesi Serdar Afşar ve Pekin Ticaret Başmüşaviri Hakan Kızartıcı tarafından 5-10 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilen Çin Uluslararası İthalat Fuarı sonrası fuarla ilgili güncel bilgiler paylaşıldı. Ayrıca Çin’de hızla gelişen e-ticaret sektörü ve sektörel bazda geliştirilebilecek projeler konusunda istişarelerde bulunuldu.

 

Meclisin bir sonraki toplantısının Aralık ayında gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA