TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

UNWTO, bağlı üyeler ile turizmin geleceğini masaya yatırdı


05.11.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Turizm Meclisi Üyesi Osman Ayık ve Sektör Meclisleri Müdürlüğü temsilcileri, 5-6 Kasım 2020 tarihlerinde videokonferans yoluyla gerçekleştirilen 42. Bağlı Üyeler 42. Genel Oturumu'na katıldı.​

BM Dünya Turizm Örgütü (UNWTO), kamu ve özel sektör arasındaki işbirliğini güçlendirmeyi amaçlayan üst düzey görüşmeler için bir kez daha sektör liderlerini bir araya getirdi. BM uzman ajansının üye üyelerinin 42. Genel Oturumu, hem turizmin hayati önem taşıyan yeniden başlatılması için acil önceliklere hem de sektörün sürdürülebilir kalkınmanın önemli bir ayağı olmaya devam etmesini sağlama uzun vadeli görevine odaklandı. Toplantıların 1. gününde yaklaşık 150 bağlı üye katılırken, toplantıların ikinci gününde de katılım yoğun oldu.

 

Etkinlik, üyelerin en iyi uygulamalarını ve kurtarma önerilerini paylaşmalarına olanak tanıyan, üst düzey bir platform sağladı. 'Turizmi Kurtarmak' temalı, “Güveni Yeniden Oluşturmak. Güçlendirici Ortaklıklar” başlıklı oturum ile UNWTO'nun uluslararası seyahate olan güveni yeniden tesis etmek ve her seviyede işbirliğini teşvik etmek gibi öncelikleri yinelendi.

Türkiye Turizm Meclisi Üyesi Osman Ayık ilk olarak TOBB ile Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) işbirliğinde düzenlenmesi planlanan “International Investment Forum”un dijital ortamda gerçekleştirilebileceğini ve bu etkinliğin ortak tecrübeleri paylaşmaya fırsat vereceğini dile getirdi.

 

Toplantıda TOBB ve UNWTO işbirliğinin artarak devam etmesinin önemi vurgulandı. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA