TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Ufuk2020 Programı İzleme ve Yönlendirme Kurulu toplandı


11.08.2020 / AnkaraAvrupa Birliği Çerçeve Programlarının Türkiye'de etkili bir şekilde işleyişini sağlamaya yönelik strateji ve eylemleri belirlemek, belirlenen Strateji Çerçevesinde başlıca Ar-Ge ve yenilik aktörlerini harekete geçirecek, teşvik edecek, bilgilendirecek, destekleyecek kararları almak ve gerekli çalışmaları yapmak üzere kurulan Ufuk2020 Programı İzleme ve Yönlendirme Kurulu ve Danışma Kurulu, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı’nın katılımı ile gerçekleştirildi. ​

Toplantıda son dönem Ufuk2020 programı başarıları, çalışma grupları faaliyetleri, Ufuk Avrupa hazırlık çalışmaları ile Ufuk2020 Yeşil Mutabakat çağrısı konuları görüşüldü.

 

Toplantıya Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ni (TOBB) temsilen Reel Sektör, Ar-Ge ve Uygulama Dairesi Başkanı Hasan Çağlayan Dündar katıldı. Dündar, Ufuk2020 ve Ufuk Avrupa çalışmalarını yakından takip ettiklerini, bu kapsamda TÜBİTAK ile işbirliğinde KOBİ’lere yönelik olarak etkinlikler düzenlediklerini ifade etti. Ufuk Avrupa ile ilgili olarak Dündar, ülkemiz özel sektörü ve özellikle KOBİ’lerinin Ar-Ge ve inovasyon alanındaki gelişme potansiyeli göz önünde bulundurulduğunda katılımın önemli olduğunu vurguladı. Dündar ayrıca, yeşil mutabakat çağrısı, ülkemiz KOBİ’lerinin Ar-Ge projelerinin envanterinin oluşturulması, desteklere başvuru için yurtdışı partner bulunması konusunda farkındalık oluşturulması, Ufuk2020 desteklerine başvurulara ilişkin izleme ve takip mekanizması ile Ufuk2020 başarı hikayelerinin tanıtımının artırılmasına ilişkin Birlik görüşlerini iletti. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA