Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Arşiv

Sayfa İçeriği
 
22.12.2010
TBMM Başkanı Şahin, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nu kabul etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mehmet Ali Şahin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nu kabul etti. ​ ​

21.12.2010
''Önümüzdeki 5 yılda ihtiyaca göre eğitilecek 1 milyon kişi daha iş sahibi olacak”

  TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları (TSO) Konsey Toplantısı Ankara’da Birlik Merkezi’nde gerçekleştirildi. Konseyin açılışında konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Çalışma ve Milli Eğitim Bakanlıklarıyla birlikte yürüttükleri Beceri 2010 projesi kapsamında her yıl yaklaşık 200 bin kişiye iş piyasasının ihtiyaç duyduğu nitelikler kazandıracaklarını belirterek, ''Böylece önümüzdeki 5 yılda ekonominin ihtiyaçlarına göre eğitilecek 1 milyon kişi daha iş sahibi olacaktır'' dedi. Hisarcıklıoğlu, AB ülkelerinde devam eden krizin, Türkiye'nin ihracatının istenilen düzeye çıkmasını engellediğini vurguladı. ​ ​

21.12.2010
Almanya’da üçüncü nesilde 70 bin Türk girişimci var

  TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TATSO) yeni yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın toplantısı düzenledi. Hisarcıklıoğlu, tek bir ülkede ortak odalarının bulunduğunu, o ülkenin de Almanya olduğunu söyledi. Almanya'da üçüncü nesilde yaklaşık 70 bin Türk girişimcinin faaliyet gösterdiğini belirten TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, 40 milyar lira civarında ciroyla istihdam ve katma değer kazandırdıklarını ifade etti. TATSO Yönetim Kurulu Başkanı ve Metro Grup üst düzey yöneticisi ve aynı zamanda Avrupa Perakendeciler Birliği Başkanı olan Von Leoprechting ise Media Markt’ın Türkiye’yi terk etme gibi bir düşüncesinin olmadığını bildirdi. ​ ​

21.12.2010
Türk yatırımcı uçak üretip dünyaya satacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) 7. Genel Kurulu'nda Yönetim Kurulu’na seçilen Aydoğan Koç, Türkiye'de yapacağı yaklaşık 30 milyon avroluk yatırımla 2 kişilik spor uçak üreterek, dünya pazarına satmayı hedeflediğini anlattı. Yaklaşık 30 milyon avroluk yatırım, Ankara veya İstanbul’da yapılacak.
​ ​

21.12.2010
TATSO Başkanlığına Rainhardt Freiherr Von Leoprechting yeniden seçildi

Almanya'nın Köln kentinde 2003 yılında kurulan ve açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile dönemin Almanya Başbakanı Gerhard Schröder tarafından yapılan Türk-Alman Sanayi ve Ticaret Odası'nın (TD-IHK) başkanlığına, Rainhardt Freiherr von Leoprechting yeniden seçildi.   ​ ​

21.12.2010
''Sizde para var, bizde cesaret. İşbirliği yapalım''

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Alman işadamlarına, ''Sizde para var, bizde cesaret. İşbirliği yapalım. Siz parayı ortaya koyun, biz cesareti, işgücümüzü koyalım, hep beraber kazanalım'' çağrısında bulundu. Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TATSO) 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı Köln Ticaret ve Sanayi Odası'nda yapıldı.

​ ​

16.12.2010
Hisarcıklıoğlu, Almanya’da TATSO Genel Kurulu’na katılacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 17 Aralık 2010 Cuma günü Almanya’nın Köln kentinde gerçekleştirilecek Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) 7. Olağan Genel Kurul toplantısına katılacak. Hisarcıklıoğlu’nun beraberindeki, aynı zamanda TATSO üyesi de olan, TOBB’a bağlı oda ve borsa başkanları, işbirliği imkânlarının geliştirilmesi için Alman iş insanları ile bir araya gelecek. Genel Kurul Toplantısı’nda ayrıca, yeni Yönetim Kurulu için seçimler yapılacak.
​ ​

16.12.2010
Savunma sanayi 1 milyar dolarlık ihracat hedefiyle, küresel pazarda ciddi bir rol aldı

''Savunma Sanayii Teknoloji Paylaşımı Semineri'' TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde (ETÜ) gerçekleştirildi. Seminer’in açılışında konuşan TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tanıl Küçük, Türkiye'nin askeri bazda en fazla harcama yapan ülkeler arasında yer aldığını ifade ederken, 'Silah alımlarını ekonomiye yük olmaktan çıkarmalıyız'' dedi. Savunma sanayinin Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçlarını yüzde 45,7 oranında karşılama başarısı gösterdiğine işaret eden Küçük, sektörün 1 milyar dolarlık ihracat hedefiyle de küresel pazarda ciddi bir rol alma yolunda ilerlediğini bildirdi.


​ ​

16.12.2010
Afrika ile ticaret hacmimizi üç katına çıkarmayı hedefliyoruz

Mısır'ın İskenderiye kentinde düzenlenen Afrika İş Formu kapsamında düzenlenen Türkiye-Afrika İşbirliği Oturumu'nda konuşan Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, ''Afrika ile şu an 12 milyar dolar olan ticaret hacmimizi, önümüzdeki yıllarda 3 kat arttırmayı hedefliyoruz'' dedi. Türkiye'nin Afrika'da daha çok var olmak istediğini söyleyen Hisarcıklıoğlu, Afrikalı iş adamlarına da "Türkiye ile ticaret yapın" çağrısında bulundu.
​ ​

16.12.2010
Japon ekonomisi nüfusun hızla yaşlanmasından endişeli

''Küresel Ekonomide Trendler ve Japonya için Zorluklar'' konulu konferans TOBB ETÜ’de gerçekleştirildi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faik Yavuz konferansın açılışında yaptığı konuşmada “Türk-Japon dostluğunu karşılıklı yatırımları daha da arttırarak, kalıcı bir ortaklığa dönüştürmeliyiz'' dedi. Japonya ekonomisi hakkında bir sunum yapan Tokyo Üniversitesi’nden Prof. Dr. Motoshige Itoh ise Japonya’nın en büyük sorununun yaşlı nüfusu olduğuna işaret etti. Itoh, nüfusun yaşlanması ile ekonominin içinde faal olan insan sayısında düşüş yaşandığını vurguladı.
​ ​

<<<686 687 688 689 >>>
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA