Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

She Means Business

 

 

Proje Ortakları; Fecebook, Habitat Derneği


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Facebook ve Habitat Derneği ortaklığında yürütülen #SheMeansBusiness Programı, girişimci kadınların bir araya gelerek yararlı bağlantılar kurabilecekleri, tavsiyelerini paylaşabilecekleri ve hep birlikte işletmelerini büyütebilecekleri bir alan sunmayı hedeflemektedir. 2018 yılında başlatılan programda, Türkiye’nin farklı bölgelerinde 5.000’den fazla kadın bu program sayesinde dijital pazarlama araçlarının kullanımına dair eğitim alarak işlerini geliştirme fırsatı yakalamıştır.

 

#SheMeansBusiness Programı’nın amacı, kadın girişimci ya da girişimci adaylarını kendileri gibi yeni iş kurmuş ya da kurmak isteyen kadınlarla buluşturarak, kadınlar arasında iş birliklerini ve deneyim aktarımını sağlamak ve aynı zamanda kadınların dijital mecraları daha etkin bir şekilde kullanarak yurt dışına açılmaya teşvik etmektir.

 

Programın Ekim 2020’de başlayan yeni döneminde eğitimler çevrim içi olarak Adana, Ankara, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Mersin, Samsun, Trabzon ve Van da dahil olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında devam etmektedir. Yedi oturumdan oluşan ve üç hafta süren ve dijital içerik üretiminden, etkili reklam stratejilerine kadar birçok konunun işlendiği eğitimlerin yanı sıra alanında, katılımcılarımız uzman kişilerin önderliğinde gerçekleşecek tasarım odaklı düşünme, cinsiyet eşitliği ve mali kriz yönetimi dahil birçok konuda atölye çalışmaları ve topluluk buluşmalarına katılarak girişimcilik konusunda bilgi ve deneyimlerini geliştirme fırsatı yakalıyorlar.

 

Eğitim İçerikleri

 

Girişimci Kadınlar için Facebook
Girişimci Kadınlar için İnstagram
Mobil Studi0 ile Dijitalde İçerik Nasıl Üretilir?
WhatsApp Business Manager
Etkili Reklam Stratejileri
Facebook Reklam Paneli
Facebook Piksel

 

Atölye Çalışmaları

 

Mobil Fotoğrafçılık Atölyesi
Tasarım Odaklı Düşünme Atölyesi
Mali Risk ve Kriz Yönetimi Atölyesi
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Atölyesi
Hikayeleştirme Atölyesi

 

İletişim; sinirlariasanturkiye@habitatdernegi.org


 


 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA