TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Züccaciye Meclisi güncel sorunları ele aldı


08.07.2020 / İstanbulTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Züccaciye Meclisi toplantısı, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kopuz ve Meclis Başkanı Murat Kolbaşı başkanlığında sektör temsilcilerinin yoğun katılımıyla video konferans yoluyla gerçekleştirildi.​

TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kopuz yaptığı açılış konuşmasında, Üyeler arası birlik ve beraberliğin önemine tekrar vurgu yaparken, sektörün kendisi için çok ayrı bir yere sahip olduğunu söyledi.

 

3 Temmuz tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile gerçekleştirilen toplantıya dair notları Meclis Üyeleriyle paylaşan Meclis Başkanı Murat Kolbaşı, sektörün gündemindeki sorunların güncel durumlarına dair bilgiyi katılımcılarla paylaştı.

 

Meclis bünyesinde kurulacak olan alt komiteler konusunda da fikir alışverişinde bulunan Meclis Üyeleri, kurulacak altı komitelerin ilerleyen süreçlerde netleşmesi konusunda fikir birliğine vardı.

 

Toplantıda Halk Sigorta tarafından “Ticari Alacak Sigortası Hakkında bir bilgilendirme sunumu da gerçekleştirildi.

 

Toplantıya Yatırım ve Kalkınma Bankası adına katılan Genel Müdür Yardımcıları Özgür Maraş ve Zatiye Taş Koçak yatırım ve teşvikler konularında Meclis Üyelerine kapsamlı bir sunum gerçekleştirdi.

 

Yılın son çeyreğinde beklenen olası ekonomik krizde sektörel olarak alınacak önlemler ve yurtiçi fuarların ertelenmesi ve sektöre doğacak zararlar konuları toplantıda ele alınan diğer gündem maddeleri oldu.

 

Toplantının son gündem maddesinde Meclis Üyesi Derneklerden Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) tarafından sektörün dış ticaret verilerine dair bir sunum yapıldı.

 

Bir sonraki toplantının Eylül ayında yapılması kararlaştırıldı.

 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA