TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Sermaye Piyasası Meclisi Başkanlığı’na Sudi Aydemir seçildi


30.06.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Sermaye Piyasası Meclisi, Meclisten sorumlu TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz başkanlığında Meclis Başkanlık Divanını seçmek ve sektörün genel değerlendirmesini yapmak üzere video konferans yöntemiyle bir araya geldi.​

Yapılan Meclis Başkan Divanı seçiminde Meclis Başkanlığına Piramit Menkul Kıymetler A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Borsa Aracı Kurumları Yöneticileri Derneği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sudi Aydemir, Meclis Başkan Yardımcılığına ise Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Tacir oy birliği ile seçildi. Meclis Başkanı Aydemir ve Başkan Yardımcısı Tacir, üyelere teşekkür ederek sektörü daha ileriye götürmek için yapılacak her çalışmaya severek katkı vereceklerini ifade ettiler.

 

TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz yaptığı açılış konuşmasında, Türkiye Sektör Meclislerinin 2006 yılından beri faaliyet gösterdiğini hatırlatarak, meclislerin kamu, özel sektör ve sektörel sivil toplum kuruluşlarını yasal bir zeminde buluşturan platform olduğunu vurguladı. Pandemi sürecinde Oda-Borsalardan ve Sektör Meclislerinden TOBB’a iletilen her sorunun ilgili Bakanlıklar nezdinde takibinin sağlandığını belirten Yavuz, sürecin dinamik olduğunu bu zor günlerin birlik içinde atlatılacağına vurgu yaptı.

 

Meclis Başkanı Sudi Aydemir, Türkiye Sermaye Piyasası Meclisinin bugüne kadarki çalışmaları hakkında kısa bir bilgilendirmede bulunarak, yeni dönemde Meclis Üyelerinin katılımıyla birlikte daha güzel çalışmaların yapılması temennisini üyelerle paylaştı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA