TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayi Meclisi’nde Ahmet Pura yeniden Başkan seçildi


22.06.2020 / AnkaraKozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayi Meclisi’nde, Colgate Palmolive Temizlik Ürünleri A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Pura yeniden Başkanlığa seçildi.​

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayi Meclisi, Meclisten sorumlu TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay başkanlığında Meclis Başkanlık Divanını seçmek ve sektörün genel değerlendirmesini yapmak üzere video konferans yöntemiyle bir araya geldi.

 

Yapılan seçimlerde Meclis Başkanlığına Colgate/Palmolive Temizlik Ürünleri A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Pura, Meclis Başkan Yardımcılığına ise Dalan Kimya Endüstri A.Ş. Ar-Ge Müdürü Sibel Tüzün oy birliği ile seçildi. Meclis Başkanı Pura ve Başkan Yardımcısı Tüzün, üyelere teşekkür ederek sektörü daha ileriye götürmek için yapılacak her çalışmaya severek katkı vereceklerini ifade etti.

 

-Günay’dan zor günler için birlik beraberlik vurgusu

 

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay yaptığı açılış konuşmasında, Türkiye Sektör Meclislerinin 2006 yılından beri faaliyet gösterdiğini hatırlatarak, meclislerin kamu, özel sektör ve sektörel sivil toplum kuruluşlarını yasal bir zeminde buluşturan platform olduğunu vurguladı. Pandemi sürecinde Oda-Borsalardan ve Sektör Meclislerinden TOBB’a iletilen her sorunun ilgili Bakanlıklar nezdinde takibinin sağlandığını belirten Günay, sürecin dinamik olduğunu bu zor günlerin birlik içinde atlatılacağına vurgu yaptı.

 

Günay’ın konuşmasının ardından, Meclis Başkanı Ahmet Pura Türkiye Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayi Meclisinin bugüne kadarki çalışmaları hakkında kısa bir bilgilendirmede bulunarak, yeni dönemde uzlaşıcı bir anlayış ile daha güzel çalışmaların yapılması temennisini üyelerle paylaştı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA