TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Kreatif Endüstriler Meclisi video konferans yoluyla biraraya geldi


15.05.2020 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kreatif Endüstriler Meclisi; TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Zeydan’ın başkanlığında, Meclis Başkanı Ali Ata Kavame’nin katılımıyla, sektörün sorunlarını ele almak üzere video konferans aracılığıyla bir araya geldi.​
Toplantıda, COVID-19 Salgını sürecinin kreatif endüstriler sektörüne etkileri ile “COVID-19 Salgını sonrası yaşanacak normalleşme sürecine ilişkin sektörel değerlendirmelerde de bulunuldu.
 
Toplantıya İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) ’nın hazırlamış olduğu rapor ile başlanıldı. ‘’Pandemi Sırasında Kültür- Sanatın Birleştirici Gücü ve Alanın İhtiyaçları’’ raporu; Türkiye’de alınacak tedbirler, yaşanan kültür sanat mücadelesi ve kreatif alanına topyekûn bakmanın önemini 4 kategori altında ele alındı.      

Kreatif Endüstriler içinde yaşanan kültür, sanat, etkinlik, fikri haklar ve telif konularının pandemi süreciyle beraber, dijital hayata adapte olma sürecini de hızlandığı konusunda bilgilendirme yapıldı. İçinde birçok sektörü barındıran Kreatif Endüstriler Meclisi altında, daha özel bir yol haritası çizebilmek amacıyla müzik, sahne sanatları, moda, tasarım, grafik, reklam sektörleri olarak kendi içinde çalışma grupları ve alt komisyonlar kurulması kararı alındı. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA