TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Plastik, Kauçuk ve Kompozit Sanayi Meclisi’nde Başkan oybirliğiyle Yavuz Eroğlu oldu


05.03.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Plastik, Kauçuk ve Kompozit Sanayi Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu başkanlığında Meclis Başkanlık Divanını seçmek ve sektörün güncel konularını istişare etmek üzere TOBB'da bir araya geldi.​
TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu yaptığı açılış konuşmasında Meclislerin TOBB kanununun 57. Maddesi uyarınca kurulduğunu ve kamu-özel sektör-sektörel sivil toplum kuruluşlarını yasal zeminde bir araya getiren bir platform olduğunu dile getirdi. Meclislerin amacının sektörel bazda karşılaşılan sorunlara çözüm üretmek, bu çözüm önerilerinin hayata geçirilmesi için uğraşmak ve nihai aşamada sektörlerin gelişimine katkı sağlamak olduğunu vurguladı. 

Sektörün gelişmesine ışık tutacak konuların meclis tarafından belirlendiğine dikkat çeken Zeytinoğlu bu minvalde Türkiye Plastik, Kauçuk ve Kompozit Sanayi Meclisi’nin yaptığı çalışmaları ve faaliyetleri aktardı. Bir önceki dönemde meclis adına önemli çalışmalar yürüten başkanlık divanına emekleri ve çalışmaları için teşekkürlerini iletti.

Yapılan Meclis Başkanlık Divanı seçimi sonucunda, Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Eroğlu oybirliğiyle başkanlığa, Esnek Ambalaj Sanayicileri Derneği (FASD) Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Özer ise Başkan Yardımcılığına seçildi.

Türkiye Plastik, Kauçuk ve Kompozit Sanayi Meclisi’nin Başkanlık Divanı seçiminin ardından Geri Kazanım Katılım Payı (GEKAP) mevzuatı konusunda sektör üyeleri arasında istişarelerde bulunuldu. Bu konuda kamuya meclis görüşünün yazılı olarak iletilmesi kararlaştırıldı.

Toplantının bir diğer gündem maddesi korona virüsün plastik, kauçuk ve kompozit sektörüne olası etkileriydi. Bu konuda Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü’nden toplantıya katılan temsilciler tarafından güncel durum aktarıldı. Toplantıda salgının çok hızlı yayıldığı belirtilerek tüm dünyada tedarik zincirinin etkilenmesinin beklendiği paylaşıldı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA