TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB Makine ve Teçhizat İmalatı Meclisi toplandı


11.02.2020 / AnkaraTürkiye Makine ve Teçhizat İmalatı Meclisi Toplantısı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyüksimitci ve Meclis Başkanı Kutlu Karavelioğlu başkanlığında, Meclise üye firmalar dernekler ve ilgili Bakanlık temsilcilerin katılımı ile TOBB’da gerçekleştirildi. ​
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyüksimitci, sektörün güncel durumunu değerlendirdi.

Meclis toplantısında, Mehtap Önal, OAİB Makine Şube Müdürü tarafından “Makine Dış Ticaretinde 2019 yılı değerlendirmesi”, yapıldı.

Ayrıca, Meclis Danışmanı Doç. Dr. Ruhi Gürdal tarafından, “Sektör Temel Göstergelerindeki Gelişmeler- 2019 yılı değerlendirmesi” başlıklı sunum gerçekleştirildi. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilisi tarafından, Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı – Makine Sektör Programı başvuruları hakkında değerlendirme ve muhtemel gelişmeler konulu bir bilgilendirme yapıldı.

Turgut Gülcihan, Ziraat Bankası Pazarlama Grup Başkanı tarafından ‘’İVME, Finansman Paketi Programı neticelerinin değerlendirilmesi’’ konulu bir sunum da gerçekleştirildi. 

Ayrıca, STB Yetkilisi tarafından, Kamu İhale Kanunu 63. d) bendi gereği teknolojik ürün listelerinin güncellenmesi hususu ele alındı. Meclis altında faaliyet gösteren Mevzuat Komitesi gündemindeki sorunların takdimi ve çözüm önerileri MAKFED Genel Sekreteri Zühtü Bakır tarafından yapıldı. 

Meclis altında oluşturulan “Makine Kiralama Komitesi’’ birinci toplantısının 5 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirildiği belirtilirken komite faaliyetleri hakkında bilgi verildi. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA