TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Faik Yavuz, Geleceğe Değer Katan Liderler Ödül Töreni’ne katıldı


22.01.2020 / EskişehirTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz, Eskişehir Ticaret Odası (ETO) tarafından düzenlenen Geleceğe Değer Katan Liderler Ödül Töreni’ne katıldı.​
Faik Yavuz törende yaptığı konuşmada, Eskişehir Ticaret Odası’nın Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’ni hayata geçirmesinin önemine vurgu yaparak, başta ETO Başkanı Metin Güler olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür etti. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin iş camiasına verdiği maddi destek hakkında bilgi veren Yavuz, üyelerin finansmana erişmesi için çabaladıklarını dile getirdi. 

Bu kapsamda Kredi Garanti Fonu’nun TOBB’un 800 bin üyesine 400 milyar lira kefalet desteği verdiğini belirten Yavuz, TOBB tarafından da 12 milyar nefes kredisi sağlandığını dile getirdi.

-Güler, iş dünyasının beklentilerini dile getirdi

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler de üreten, ihracat yapan,  istihdam sağlayan tüccarın, sanayicinin, esnafın övgünün en büyüğünü hak ettiğini belirterek, bu düşünceden hareketle Geleceğe Değer Katan Liderler Ödül Töreni’ni düzenlediklerini söyledi. 

İş dünyasının bazı zorluklara rağmen kararlılıkla üretmeyi sürdürdüğünü belirten Güler, işverenin prim ve yüklerinin azaltılması durumunda istihdamın ve yatırımların artacağını dile getirdi. Merkez Bankası’nın faizleri indirmesi ile kredi faiz oranlarının da indiğini hatırlatan Güler, bu sayede tüccar ve sanayicinin daha uygun koşullarda kredi kullanabildiğini ifade etti.

-Ağbal’dan Kuzey Çevre Yolu talebine yanıt

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal ise Geleceğe Değer Katanlar Ödül törenine daveti dolayısıyla Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler’e teşekkür etti. 

Eskişehir’in ticaret ve sanayi şehri olarak ülkemize güç ve cesaret verdiğini belirten Ağbal, ödül alan Eskişehir Ticaret Odası üyelerini kutladı. 

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler’in Kuzey Çevre Yolu’nun hayata geçirilmesi talebine yanıt veren Ağbal, Kuzey Çevre Yolu’nda çalışmalarına hız verebilmek için Eskişehir milletvekilleri ile birlikte Ulaştırma Bakanlığı ile temasa geçeceklerini dile getirdi. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA