TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye iklimlendirme Meclisi’nden Fatma Varank’a ziyaret


27.12.2019 / AnkaraTürkiye İklimlendirme Meclisi Başkanı Zeki Poyraz ve Meclis Üyesi Mehmet Şanal, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank'ı makamında ziyaret etti. ​

Yüksek Fen Kurulu Başkanı Ertan Yetim ve Daire Başkanı Murat Bayramoğlu'nun katıldığı görüşmenin ana gündem maddesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Makina Tesisatı Genel Teknik Şartnamesi oldu. Türkiye İklimlendirme Meclisinin öncülüğünde gerçekleştirilen teknik şartname hazırlıkları ve Meclisin konuya ilişkin hassasiyetinin aktarıldığı toplantıda şartnameye uygulamanın da dâhil edilmesinin önemi vurgulandı. İşbirliği ve desteği için Yüksek Fen Kurulu Başkanına teşekkür eden Zeki Poyraz eksik kalan bölümlerin Yüksek Fen Kuruluna en kısa sürede iletileceğini belirtti.

 

-Bölgesel Isı Nem Değerleri Hazırlanıyor

 

Fatma Varank, sektör için büyük önem arz eden bölgesel ısı ne değerlerinin Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile birlikte hazırlanarak sektör ile paylaşılacağını ve ayrıca bina kodları üzerine inceleme ve çalışma yapılacağı bilgisini verdi. Mehmet Şanal, yapım işlerinde yerli malına destek verilmesinin gereğine vurgu yaptı. Toplantıda ayrıca uzman mühendislik, pay ölçer ve Bep-tr konuları görüşüldü. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA