TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Şiddet ve terörden medet uman zihniyetlere yazıklar olsun


21.09.2011 / AnkaraTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara’nın Kızılay bölgesinde meydana gelen ve 3 kişinin ölümüne 34 kişinin de yaralanmasına neden olan patlama ve Siirt’te 4 kişinin hayatını kaybettiği 2 kişinin de yaralandığı saldırıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, masum insanların canına kasteden her türlü saldırıyı şiddetle kınadıklarını ifade ederken, “Şiddet ve terörden medet uman hastalıklı zihniyetlere yazıklar olsun” ifadesini kullandı.​ ​

 

Hisarcıklıoğlu açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Başkentimizin göbeğinde, Kızılay Kumrular Sokak’ta meydana gelen patlama ve Siirt’te bir araca düzenlenen saldırı hepimizi derinden üzmüştür. 7 vatandaşımızın ölümüne, 36 vatandaşımızın da yaralanmasına neden olan bu hadiseler, insanlık adına derin üzüntü vericidir. Topluma korku yaymak üzere hedef gözetmeksizin gerçekleştirildiği anlaşılan bu saldırıları şiddetle kınıyor ve lanetliyorum.

İnsanlık onurunu çiğneyen terör ve şiddet eylemleri hiçbir amaç için araç olamaz. Bu çirkin saldırıları gerçekleştiren ve heves edenlerin bilmesi gereken birinci husus budur.

İş dünyası adına bu hain olaylarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve yüce milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA