TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası, TOBB’da


05.09.2011 / AnkaraTOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO – TD-IHK) Yönetim Kurulu üyeleriyle çalışma yemeğinde bir araya geldi. Çalışma yemeğine TD-IHK Baskanı Dr. Rainhardt Freiherr von Leoprechting, Yönetim Kurulu Üyeleri Engin Koyuncu, Adem Çakır, Dr. Emin Cezairli, Bahattin Kaya, Aydoğan Koç, Aleksandar Medjedovic, ve TD-IHK Genel Sekreteri Suat Bakır katıldı. ​ ​

Türk, Alman ticari ilişkilerinin değerlendirildiği yemekte TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesine yönelik TATSO’nun faaliyetlerini arttırarak, sürdürmesinin çok önemli olduğuna vurguladı. TOBB için Almanya’nın ok önemli olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, TATSO’nun,  Türkiye ile Almanya arasındaki vize konusunda ki girişimlerini yakından takip ettiklerini ve bu konuya gereken desteği verdiklerini ifade etti.

-Türk-Alman TSO’dan Bakanlara ziyaret

Merkezi Köln’de bulunan Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO – TD-IHK) Yönetim Kurulu Üyeleri Ankara, Kocaeli, İstanbul, Çerkezköy ve Kırklareli’ni kapsayan Türkiye ziyareti kapsamında üst düzey temaslarda bulundu.

Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ilk olarak Ankara’da, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’yı makamlarında ziyaret etti. Yönetim Kurulu Üyeleri daha sonra, ikili sektörel görüşmeler gerçekleştirmek üzere Ankara Ticaret Odası ve Ankara Ticaret Borsası tarafından kabul edildi.
Kocaeli, İstanbul, Çerkezköy ve Kırklareli’ni illerine de giden Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası heyeti bu illerde de TOBB’a bağlı odalar ve borsalar tarafından ağırlandı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA