TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Elazığ’a değer katanlar ödüllendirildi


24.09.2022 / ElazığTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Elazığ Ticaret Borsası tarafından düzenlenen Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni’ne katıldı.​

Kooperatiflerin standını ve Elazığ Coğrafi Ürünler Sergisi’ni gezen Hisarcıklıoğlu daha sonra yaptığı açılış konuşmasında, Elazığ’a hayırlı işler için geldiklerini belirterek, “Önce Borsa Başkanımız Ali Dumandağ kardeşimin, Kuran Kursu ve Camileri Yaşatma Vakfı’nı açtık. Ardından Odamızın Elerji-Biyogaz Tesisinin açılışını gerçekleştirdik. Şimdi de pek çok güzel faaliyetin açılışında bir araya geldik” dedi.

 

Elazığ TSO’nun e-ticaret portalıyla, üyelerine daha çok satış yapma ve kazanç elde etme imkânı sunduğunu anlatan Hisarcıklıoğlu, “Düzenlediği fuarla, Elazığ’ın yerel değerlerine sahip çıkıyor. Elazığ TSO Akademisiyle, sizlere kaliteli eğitim hizmeti sunuyor. Öte taraftan Borsamız, tarım ve hayvancılığı geliştirmek üzere Fırat Üniversitemizle işbirliğine gidiyor. Bölge Borsalarımızla, Yeşil Mutabakat Bölgesel Eylem Planı hazırlıyor. Odamız ve Borsamız el birliği yaparak, hayvancılığa ve gıda sanayine büyük değer katacak Tarım İhtisas OSB’yi kuruyor” ifadelerini kullandı.

 

Hisarcıklıoğlu, Arabuluculuk Merkezi ile üyelerinin en hızlı şekilde hukuki ihtilaflarını çözmesine yardımcı olduğuna dikkat çekerek, yıllar süren ticari davaların 3 ay gibi bir sürede çözüldüğünü söyledi.

 

Hisarcıklıoğlu, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası’nın akredite oda/borsa olduğunu anımsatarak, üyelerine 5 yıldızlı hizmet verdiğini ifade etti.

 

“Her 2 Başkanımla da Ankara’da da birlikte çalışıyoruz” diyen Hisarcıklıoğlu, Elazığ TSO ve Elazığ TB başkanlarının üyelerini Ankara’da en iyi şekilde temsil ettiğini, hem Elazığ’a değer katan çalışmalar yaptıklarını hem de üyelerinin sıkıntılarını Ankara’ya getirip, çözüm aradığını söyledi.

 

Pandemi döneminde de 365 oda/borsa başkanı ile sıkıntılara çözüm aradıklarını anlatan Hisarcıklıoğlu, “Hep birlikte bunları, icra makamında olan hükümete ilettik. Bunların önemli bir kısmından da sonuç aldık. Pek çok destek ve düzenleme hayata geçti. Ama sıkıntılarımız bitmedi, sorunlar elbette var. Bunları da devamlı dile getiriyor, çözüm sağlamak için uğraşıyoruz” dedi.

 

Zengin olmanın yolunun ticaretten geçtiğini belirten Hisarcıklıoğlu, “huzur oldu mu istihdam başlar, üretim başlar. Huzur oldu mu ticaret, ticaret oldu mu zenginlik olur. Burada büyük bir yatırım iştahı var” şeklinde konuştu.

 

Hisarcıklıoğlu, Türk insanın 120 yıllık hayali ve 60 yıl önce yarım kalan bir rüyası olduğunu ve Türkiye'nin otomobili TOGG'un bu görevi üstlendiğini dile getirdi. Türkiye'nin eseri TOGG'un fabrikasının 29 Ekim'de açılacağını anımsatan Hisarcıklıoğlu, "Mart ayında da inşallah Elazığ’da TOGG arabalarını caddelerde gezerken görebileceksiniz. Biz Elazığ’ın her zaman yanında olduk. Her türlü sıkıntılı gününde de buradaydık. Elimizden ne geliyorsa yapmaya çalıştık." diye konuştu.

 

Birlik ve beraberliğin önemine dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “birbirinizi ötekileştirmeyin. Farklılığımız zenginliğimiz bizim. Bir kişi farklı düşünüyor diye ötekileştirmeyin. Farklı fikirlerden ortak akıl oluşacak. Ortak akılla hareket edelim” dedi.


Elazığ TB - Fırat Üniversitesi TAHAM İşbirliği Protokolü ve Elazığ TB, Tunceli TSO, Bingöl TSO, Muş TSO Yeşil Mutabakat Bölgesel Eylem Planı’nın imzalandığı törende, Elazığ TSO Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi Açılışı, Elazığ TSO elazıgburada.co.tr E-Ticaret Ofisi Açılışı, Türk Patent ve Marka Kurumu Bilgilendirme Merkezi Açılışı, DAİB Elazığ Şubesi Açılışı, Elazığ TSO Akademi Açılışı gerçekleştirildi. 

Daha sonra, Elazığ TB'de 30. Yılını Dolduran Üyeler, Elazığ TB Borsa Tescili Üstün Başarı Ödülü, En Fazla İhracat Yapan Üyeler, En Fazla İstihdam Sağlayan Üyeler, En Fazla Vergi Ödeyen Üyeler, Ekonomiye Değer Katanlar ve Elazığ TSO'da 50. Yılını Dolduran Üyeler ödüllerini aldı.


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA