TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“En kaliteli durum buğdayı Karaman’dan çıkmaktadır”


11.09.2022 / KaramanTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Karaman Ticaret Borsası Lisanslı Depo Açılışı ve Tescil Rekortmenleri Ödül Töreni’ne katıldı.​

Törenin açılışında konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Karaman’a hayırlı işler için geldiklerini belirterek, “Önce Karaman Ticaret Borsamızın Lisanslı Deposunu açacağız. Ardından, Karaman’a değer katan, tescil rekortmenlerimize, fazlasıyla hak ettiklerini ödüllerini tevdi edeceğiz. Sonrada, Odamız bünyesinde faaliyete geçecek, İhracat Destek Ofisi ile Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi’nin açılışlarını gerçekleştireceğiz. Tüm bu güzel işleri hayata geçiren Ticaret Borsamızı ve Ticaret ve Sanayi Odamızı yürekten kutluyorum” dedi.

 

Bu toprakların, gıda üretiminin doğduğu yer olduğuna dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “Çatalhöyük’de 10 bin yıl önce insanoğlu, ilk kez tarım yapmaya burada başlamıştır. Bugün de en kaliteli durum buğdayı Karaman’dan çıkmaktadır. Karamanlı girişimcilerimiz sayesinde ülkemiz bisküvi sektörü de buradan doğmuş ve 160 ülkeye bisküvi satar hale gelmiştir. Ayrıca sertifikalı elma ağacında ve bulgurda da lidersiniz. İşte gıdanın yıldız şehri Karaman’a yakışır şekilde, Ticaret Borsamız da, ülkemizin örnek borsalarından biri hakine gelmiştir. Tarım sektörümüze yeni bir ivme katan Türkiye Ürün İhtisas Borsası TÜRİB’in de kurucu ortağı olarak, vizyonunu göstermiştir” ifadelerini kullandı.

 

Karaman Ticaret Borsası’nın akredite borsa olduğunu anımsatan Hisarcıklıoğlu, Borsanın üyelerine 5 yıldızlı hizmet sunduğunu söyledi.

 

Karaman TB Başkanı Ekrem Çavaş ile Ankara’da da birlikte çalıştıklarını anlatan Hisarcıklıoğlu, “Kendisi, TOBB’un sosyal politikalar kurulunda görev üstlendi. Sizleri de Ankara’da en iyi şekilde temsil etmektedir. Ben Ekrem kardeşimle birlikte çalışmaktan çok memnunum. Karaman’a en iyi şekilde hizmet vermek için çalışan Ekrem kardeşimden Allah razı olsun diyorum” dedi.

 

- TOGG martta yollarda


Yerli otomobil TOGG hakkında da açıklamalarda bulunan Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti: "Allah nasip ederse 2017'de görevini üstlendiğimiz TOGG'un da yani Türkiye'nin ilk yerli, milli ve bütün hakları Türk olan bir otomobilin fabrikasının 29 Ekim'de Gemlik'te açılışını gerçekleştireceğiz. Mart ayında inşallah TOGG'a hep beraber binebileceğiz. Yüzde yüz elektrikli, masrafı yok. Benzinliye göre hava kirliliği yok. Çevre dostu bir arabaya hep beraber bineceğiz. Dünyayla aynı zamanda. Bütün dünyada aynı teknoloji aynı zamanda Türkiye'ye getirmiş oluyoruz."

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA