TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Bingöl TSO’nun yeni hizmet binası açıldı


19.08.2022 / BingölTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Hizmet Binası Açılış Töreni’ne katıldı.​

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Bingöl TSO Başkanı Mahmut Ayas ile çevre illerden gelen oda ve borsa başkanlarının da katıldığı törende konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yeni hizmet binasının şehre ve ticarete hayırlar ve bereket getirmesini diledi.

 

Hizmet binasının, bir vizyon ışığı altında, üyesine en iyi şekilde hizmet sunmayı ve şehrini zenginleştirmeyi hedefleyen, çağdaş bir yönetim anlayışının eseri olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, “Bingöl TSO’mızın, sizlere yakışan, üyesine en iyi, en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlayan, böyle bir hizmet binası yapmış olmasından, gurur duydum ve iftihar ettim. Bu güzel eseri hayata geçiren, Oda Başkanımız Mahmut Ayas kardeşimi ve yönetimini, yürekten tebrik ediyorum. Odamız aynı zamanda aktedite Oda. Yani sizlere 5 yıldızlı hizmet sunduğunu belgelemiş durumda. Odamız, hizmet kapasitesini ve kalitesini her geçen yükseltiyor, Üyelerimizin dertlerine tercüman oluyor. Sorunlarına çözüm için her türlü gayreti gösteriyor. Allah kendisinden razı olsun diyorum” ifadesini kullandı.

 

Odaların, iş dünyasının asli temsil merkezleri olduğunu belirten TOBB Başkanı şunları söyledi: “Odaların şehrine değer katan, güzelleştiren, hizmet üreten yerler haline gelmeleri gerekir. İşte Odamız da, bu yeni hizmet binasıyla birlikte, Bingöl’ün gelişmesine, daha da büyük katkılar vermeye devam edecektir. Mahmut Başkanımızla aynı zamanda, Ankara’da TOBB’da da birlikte çalışmaktayız. İran’a açılan gümrük kapımız Kapıköy’ün yönetiminde de birlikteyiz. Kendisi ayrıca, Mesleki Eğitim Kurulumuzda. Bugün TOBB’un ve Oda-Borsalarımızın mesleki eğitimde sağladığı başarıda, Mahmut kardeşimin payı büyüktür.”

 

-Bölgeye TOBB’un katkıları

 

TOBB olarak Bingöle önemli eserler kazandırdıklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu, “2003-2004 yıllarında 480 adet deprem konutu inşa ettik. 2015’de 32 derslikli Cevdet Yılmaz Ortaokulumuzu yaptık. Bingöl tüm bu hizmetlerin en iyisini hak ediyor. Bundan sonrada elimizden gelen desteği veriyoruz. Odamız ve Mahmut Başkanımız da, hem Bingöl’e değer katan çalışmalar yapıyor, hem de sizlerin her ıkıntısını Ankara’ya getirip, çözüm arıyor. Pandemi döneminde de, dertlerinize tercüman oldu. Sizlerin yaşadığı sorunları ve önerilerinizi topladı. Hep birlikte bunları, icra makamında olan hükümete ilettik. Bunların önemli bir kısmından da sonuç aldık. Pek çok destek ve düzenleme hayata geçti” dedi.

 

Konuşmasında TOGG’un 29 Ekim’de açılacağı müjdesini de veren Hisarcıklıoğlu, “Ama sıkıntılarımız bitmedi, sorunlar elbette var. Bunları da devamlı dile getiriyor, çözüm sağlamak için uğraşıyoruz. Mesela kredi faizleri ve limitlerinde, hepimiz büyük sıkıntılar yaşıyorduk. Önce Merkez Bankamızla, sonra kamu bankalarımızla, TOBB’da bir araya geldik. Ayrıca Haziran ayında, TOBB Türkiye Ekonomi Şurasına, Cumhurbaşkanı Yardımcımız, Maliye, Sanayi, Ticaret ve Enerji Bakanlarımız katıldı. Oda-Borsa Başkanlarımız da, piyasada yaşanan tüm sorunları, çözüm önerilerini aktardırlar. Bizler üyelerimizin sesi olarak, onların tercümanları oluruz. Bize yasayla verilen görev budur. İcraat yetkisi ve sorumluluğu da, hükümetimizindir. Ama bir hususu da özellikle hep akılda tutalım. Bir ve beraber olunca, Allah rahmeti ve bereketi de verir. Yeter ki birbirimizi ötekileştirmeyelim. Kimseyi, fikrinden, inancından, görüşünden dolayı dışlamayalım. Ortak akıl ve diyalogla her sorunu aşabileceğimizi bilelim. O zaman, ülkemizi hep birlikte daha ileriye taşıyacağız” diye konuştu.

 

 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA