TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, Çankırı TSO Meclis Üyeleri ile bir araya geldi


17.05.2022 / ÇankırıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti. Hisarcıklıoğlu ziyarette, Meclis Üyeleriyle sohbet ederek, sorunlarını dinledi.​
Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı konuşmada, Çankırı TSO ile gurur duyduğu, 5 yıldızlı akredite bir oda olduğunu belirterek, "5 yıldızlı akredite oda ne demek? Bugün nasıl otellerde yıldız varsa odaların da vermiş olduğu hizmet kalitesini ölçen yıldızlama sistemi var, bütün dünyada geçerli olmak üzere. Uluslararası bir akredite kuruluşu geliyor, verdikleri hizmet kalitesini ölçüyor, ona göre veriyorlar. Bugün Çankırı Ticaret ve Sanayi Odamızdan bir üyemizin almış olduğu hizmetin kalitesi, Paris'teki, Berlin'deki, Londra'daki bir tüccar, odasından hangi standartta hizmet alıyorsa Çankırı Ticaret ve Sanayi Odamız da minimum o standartta hizmet veriyor." ifadelerini kullandı.

Ticaret ve sanayi odalarının tüccar ve sanayicinin asli temsil makamı olduğuna dikkati çeken Hisarcıklıoğlu, "Pandemi döneminde Türkiye bir yılda ihracatını 40 milyar dolar artırdı. Tarihimizde bir rekor. Türk iş dünyasının esnekliğini, şartlara uyum göstermesinin müthiş göstergesidir bu. Dünya ticareti düşürürken her ülkenin ihracatları küçülürken bizim tam 40 milyar dolar arttı bir yılda. Tarihimizde böyle bir rekor yok. Bunu sizler yaptınız." diye konuştu.

Hisarcıklıoğlu, iş insanlarından kızların da iş hayatına dahil edilmesini isteyerek, şöyle konuştu: "Sizlerden ricam kız çocuklarını işlerinize dahil edin. Zenginleştirmek istiyorsak ülkemizi, Çankırı'mızı, babalar olarak sadece oğlanlar yok, kızlar da var, haberiniz olsun. 100 sene boyunca 1 milyon 800 bin iş adamı çıkarmışız. Erkekler ağırlıkta ama yetmiyor. Zenginleşmenin yolu girişimcilikten geçiyor. İstediğin kadar ham madde olsun, petrol, doğal gaz, altın… Bunlar devletleri zenginleştirir, halkı zenginleştirmez. Halkın zenginleşmesinin yolu girişimcilikten geçer. Zengin olmak istiyorsak servetimizin bizden sonra devam etmesini istiyorsak kızlarımızı da işin içine sokalım."

Konuşmanın ardından Çankırı TSO'nun en kıdemli üyelerine plaket verildi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA