TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu'ndan KOBİ'lere işlerini dijitale taşıması çağrısı


21.10.2021 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) tarafından gerçekleştirilen 4. Uluslararası KOBİ Şurası’na video mesaj gönderdi.​
Hisarcıklıoğlu, video mesajında yaptığı açıklamada, özellikle KOBİ'lerin işlerini mutlaka dijital ortama taşıması gerektiğini bildirdi.

Türkiye'de e-ticaret hacminin ilk 6 ayda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 75 arttığını kaydeden Hisarcıklıoğlu, şu açıklamalarda bulundu:

"Geçen yılın ilk yarısında e-ticaretin genel ticaret içindeki oranı yüzde 8'di. Şimdilerdeyse bu oran yüzde 14'e ulaştı. Kovid-19 sonrasında bu alana yönelim, hız kesmeden devam edecek. Dünyaya baktığımızda da, hızla büyüyen şirketlerin tamamının, e-ticaret yolunu seçtiğini görüyoruz. Bu nedenle ürün ve hizmetlerini artık dijital ortama taşımak zorundayız. Giderek artan dijitalleşme ihtiyacı en çok KOBİ’leri etkiliyor. Dijital dönüşümünü gerçekleştiremeyen KOBİ’ler ticari hayatlarına devam etmekte zorlanıyor. İşte TOBB olarak buradan hareketle, Akıllı KOBİ Platformu'nu hayata geçiriyoruz."

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA