TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Nusaybin TSO ziyareti


21.06.2021 / Nusaybin / MardinTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret ederek, meclis üyelerinin sorunlarını dinledi.​

Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odası ile Nusaybin Ticaret Borsası başkan ve yöneticilerinin Nusaybin için Ankara'da büyük uğraşları olduğunu bildiren Hisarcıklıoğlu, "Nusaybin'in sorunlarına sahip çıkma noktasında ben şahidim. Nusaybin sanayicisinin dertlerini Ankara'ya aktarma konusunda bizzat gece gündüz her iki kardeşimiz de bizleri gece gündüz demeden arıyorlar. Biz de Hisarcıklıoğlu ziyaret etti imkânımız çerçevesinde yardımcı oluyoruz" dedi.

 

Nusaybin Sınır kapısına değinen Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti: "Nusaybin ekonomisini patlayacak bir iş yapmıştık. Burada gümrük kapısının temelini attık. Suriye'deki iç savaş maalesef bu kapıyı harekete geçiremedi. Eğer bu kapıyı harekete geçirebilseydik bugün Nusaybin ekonomisine katkısı üç, dört beş katı olurdu. Şimdi burası bir iç gümrük olarak kullanılıyor. Ama Suriye'de çıkan iç savaş bunu engelledi. Özellikle bir şey daha söylemek isterim, son günlerde ülkemiz yeniden kavga ve çatışma ortamını sürüklenmek isteniyor. Biz ticaret erbabı olarak, işadamı olarak kesinlikle bu işlerin dışındayız. Biz kesinlikle kardeşlikten yanayız, dostluktan yanayız. Bizim bir talebimiz var o da huzur. Huzur olmadan ticaret olmaz, ticaret olmadan refah olmaz. Refahın olması için ticaret lazım ticaretin olması için de huzur lazım. Özellikle kimsenin fitresini düşmeyiz. Biz 365 oda ve borsa olarak hepimiz tek yumruk, hepimiz aynı noktadayız. Bütün meselemiz ülkemizin ve şehrimizi ekonomisini kalkındırmaktır. Ne olur kimse kimseye ötekileştirmesin. Etnik kökeninden dolayı mezhebinden, dininden, inancından, siyasi görüşünden dolayı kimseyi dışlamayın. Biz biriz, kardeşiz, birlik birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır."

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA