TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Nevşehir ve Ürgüp oda-borsalarıyla istişare toplantısı


04.01.2021 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu; Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Nevşehir Ticaret Borsası, Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları, Yönetim Kurulları, Meclisleri, Kadın ve Genç Girişimci Kurulları Başkanları ile bir araya gelerek üyelerin yaşadıkları problemleri görüştü.​

Webinar üzerinden düzenlenen toplantıda, ilgili kurumlara iletilmek üzere talepler ve öneriler değerlendirildi.


TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, NTSO Meclis Başkanı Seyit İnce, NTB Meclis Başkanı Mehmet Havalı, ÜTSO Meclis Başkanı Kemal Öğütlü, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri ve Nevşehir GGK, KGK Başkan ve Yardımcıları katıldı.


Moderatörlüğünü NTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız’ın gerçekleştirdiği toplantıda konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu pandemi sürecinde yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verip önümüzdeki süreç için üzerinde çalıştıkları konuları özetledi.

 

-Pandemi sürecinde yapılan çalışmalar

 

“Pandemi sürecinde Oda ve Borsaların ne kadar önemli olduğunu çok net gösterdik. Salgının ilk gününden itibaren Oda ve Borsalarla hızlı çalışmalar gerçekleştirdik” diyen Hisarcıklıoğlu, “Üyelerinizin sorunlarının doğrudan Cumhurbaşkanına taşınması ve ardından da çözümünde ciddi katkılarınız oldu. İlettiğimiz konuların %99 unda çözümler üretildi. Önümüzdeki süreçte de üyelerinizle yakın temas içinde olmayı sürdürmelisiniz. Üyelerden gelen sıkıntıları bize iletmeye devam edin ki yardımcı olmayı sürdürelim” ifadelerini kullandı.

 

Nevşehir’deki Oda ve Borsaların temsilcileri ile videokonferans yoluyla müşterek olarak gerçekleştirilen toplantıda TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na bölge bazında koronavirüs salgını sürecinde karşılaştıkları sorunları ve üyelerinden gelen talepleri bizzat iletme imkânı buldu ve Nevşehir ilinin ekonomik ve sosyal olarak bu süreçten en az hasarla çıkıp, normalleşme sürecine adapte olurken dikkat edilmesi gerekenler istişare edildi.

 

NTSO Başkanı Arif Parmaksız ise Hisarcıklıoğlu’na pandemi sürecinde gerçekleştirilen özverili çalışmalar için teşekkür etti. Arif Parmaksız’ın ardından, Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş ve Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aydın toplantıya dair açıklamalarda bulundular.


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA