TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu’ndan, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar’a ziyaret


07.11.2020 / KKTCTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye – AB Karma İstişare Komitesi (KİK) Türkiye Kanadı üyeleri ile birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı ziyaret ederek, ‘hayırlı olsun’ dileklerini ilettiler.​

Ziyarete, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, T. Kamu –Sen Başkanı Önder Kahveci, HAK-İş Başkanı Mahmut Arslan ve TİSK İcra Kurulu Üyesi Metin Demir katıldı.


Hisarcıklıoğlu ziyarette yaptığı konuşmada kabulden dolayı Cumhurbaşkanı Tatar’a teşekkür ederek, “Bugün, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu, Türk-İş, Memur-Sen, Kamu-Sen, Hak-İş, TİSK olarak Türkiye’de yaklaşık, aileleriyle beraber 50 milyon insanı temsil eden kuruluşlar adına, KKTC Cumhurbaşkanlığı’na seçilmenizden dolayı sizi kutlamak için buradayız. Hepimizin geliş sebebi sadece bu. Biz, Türkiye’de menfaatleri birbirleriyle çatışan ama ülke menfaatlerinde bir araya gelen kuruluşlarız” dedi.

“Cumhurbaşkanlığına seçilmenizden dolayı çok memnun kaldık” diyen Hisarcıklıoğlu, “Bunu kutlamak için geldik. Başarılar dileriz. Biz, her türlü destek vermeye devam edeceğiz, Bizden istediğiniz bir şey olursa her zaman için elimizden geldiğince hepimiz kurum ve kuruluşlar olarak sizlerle beraberiz. Sizin başarınızı ülkemizin başarısı ve Türkiye’nin başarısı olarak görüyoruz” ifadesini kullandı.

KKTC’nin 37. Kuruluş yıldönümünü de kutlayan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “KKTC bizim için, Türkiye Cumhuriyeti için göz bebeğimizdir” dedi.

Heyette yer alan kuruluşların, KKTC’deki muadilleriyle çok yakın çalıştığını kaydeden Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Tatar’ın Maliye Bakanlığı ve Başbakanlığı döneminde çalışmaları başlatılan Yatırım Danışma Konseyi’nin daha aktif hale getirilmesini; KKTC’nin daha çok yatırım, daha çok iş imkanının açıldığı bir ülke haline gelmesini istediklerini, Türk yatırımcılar olarak her zaman KKTC’nin yanında olduklarını söyledi.

-Cumhurbaşkanı Tatar

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da Ekonomik konularda zemin ve istikrarın çok önemli olduğuna işaret ederek, Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmeler, Türkiye Cumhuriyeti’nin kararlılığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kıbrıs Türkleri’nin haklı mücadelesine verdiği büyük destek ve kararlı duruşun KKTC’nin zemini daha da güçlendirdiğini vurguladı.

Tatar, “Esas itibariyle ekonomik gelişmeler zemin üzerinde geliştiği için zeminin güçlü olması, gelecekte yapacağımız çalışmalarla ekonomik hayatın daha da iyi bir noktaya gelmesine katkı yapmaktadır. Sizlerin de bize verdiği ekonomik destek, manevi ve tecrübe desteği çok önemlidir, bütün bunlar zemini daha da güçlendirmektedir” diye konuştu.

TOBB’un verdiği katkıyı çok önemsediklerini ve geleceğe daha umutla baktıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, “Bu coğrafyada, Doğu Akdeniz’de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni yaşatmak, bizlerin ulusumuza ve atalarımız olan borcumuzdur” dedi.

-Turgay Deniz 

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Başkanı Turgay Deniz de Hisarcıklıoğlu ve heyetinin Cumhurbaşkanı Tatar’ı kutlamak için KKTC’ye geldiğini, bu vesileyle iki Oda heyetlerinin de bir araya geleceğini söyledi.

“Her başımız sıkıştığında Sayın Hisarcıklıoğlu ve arkadaşları ilk aklımıza gelen dostlarımızdır. Salgın günlerinde de böyle oldu” diyen Deniz, yardımlaşma, iş birliği ve destekleri için Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ederek, iş birliğini daha da ilerleteceklerini söyledi.


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA