TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Babalarımız, birer kahramandır”


20.06.2020 / AnkaraBabalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, ailesi için her türlü fedakârlığı gösteren babaların, evlatlarının gözünde her işi başarabilen birer kahraman olduğunu vurguladı. ​
Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Baba sözcüğü, çoğumuzun zihninde öncelikle sırtımızı dayayabileceğimiz güvenli bir liman, kendi canının dahi ötesinde fedakârlık ve şefkat duygularını çağrıştırır. Baba, aile yapımızın temel direğidir.

Ailesi için hayatın tüm zorluklarına göğüs geren babalar, çocuklarını hayata hazırlamakta ve zorluklara karşı mücadelelerinde onlara örnek olmaktadır.

Bir babanın tek amacı çocukları için iyi bir gelecek hazırlayabilmek ve topluma faydalı, her anlamda yetişmiş bireyler yetiştirebilmektir. Babalarımızın bu kutsal amaç uğruna gösterdikleri tüm gayretler, takdirlerin en büyüğüne layıktır. 

Babalarımıza sadece bir gün değil, yılın her gününde saygı ve sevgi gösterebilmeli, sağladıkları imkânları en iyi şekilde değerlendirerek ülkesine, milletine layık evlatlar olabilmeliyiz. Bu babalarımıza verebileceğimiz en büyük hediyedir.

Bu duygu ve düşüncelerle Babalar Gününü kutluyor, onları saygılarımla selamlıyorum”.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA