TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, Adana il/ilçe Oda/Borsaları ile bir araya geldi


16.06.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, video konferans aracılığıyla düzenlenen Adana il/ilçe Oda/Borsaları Müşterek toplantısına katıldı.​
Hisarcıklıoğlu toplantıda yaptığı konuşmada, içinde bulundukları süreçte, oda ve borsalara daha büyük görev ve sorumluluk düştüğünü, iş dünyası ile hükümet arasında köprü görevi üstlenerek, sahadaki sıkıntıları, en hızlı şekilde ilettiklerini söyledi.

TOBB olarak, 81 ildeki oda ve Borsalar ile devamlı istişare içinde olduklarını vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Sizleri temsilen TOBB’da da birlikte çalıştığım Yönetim Kurulu üyem sayın Zeki Kıvanç ile birlikte çalıştık. Her gün, sizlerin, üyelerimizin sıkıntılarını, dertlerini topladık. Sonra Bakanlarla bire bir konuşarak, bunların çözülmesi için girişimlerde bulunduk. İlk olarak, salgının başladığı Mart ayında, 70 maddelik bir öneri setini, Cumhurbaşkanımıza sunduk. Bunların büyük bir kısmı hayata geçti, geçmeye de devam ediyor. Çeşitli sektörlerdeki vergi ve SGK ödemeleri ertelendi. Kısa çalışma ödeneğinin kapsamı genişletildi, daha hızlı işler hale getirildi. Firmalarımıza yönelik çeşitli kredi paketleri hayata geçirildi. Son olarak biz de Denizbank ile Nefes Kredisini başlattık. Yüzde 7,5 faizli, 2020’de geri ödeme yok, 2021’de ödenecek. Sonrasında da sizlerle istişare içinde, sorunları ve önerilerimizi iletmeye devam ettik. Çünkü bu dinamik bir süreç, her gün yeni bir konu, yeni bir sıkıntı ortaya çıkıyor. Dolayısıyla hiç ara vermeden üyelerimizle temasta olup, sıkıntı ve önerileri toplamayı sürdürelim” dedi.
 
Kısıtlamaların kalkmaya başladığına dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “Ama unutmayın, daha salgın bitmedi, henüz sadece yayılması azalttık. Şimdi yeni bir süreç başlıyor. Pek çok sektörde, daha bir süre, yarı kapasiteyle çalışmak zorunda kalacağız” şeklinde konuştu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA