TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

İnegöl TSO Meclis Üyeleri ile istişare


15.06.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu video konferans yoluyla düzenlenen toplantıda İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri ile bir araya geldi.​​

Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, içinden geçtikleri bu zor süreçte, Oda ve Borsalara daha büyük görev ve sorumluluk düştüğünü, iş dünyası ile hükümet arasında köprü görevi üstlenerek, sahadaki sıkıntıları en hızlı şekilde ilettiklerini söyledi.

 

TOBB olarak, 81 ildeki Oda ve Borsalarla devamlı istişare içinde olduklarını anlatan Hisarcıklıoğlu, üyelerin sıkıntılarını ve dertlerini toplayarak, ilgili Bakanlarla bire bir konuşarak, bunların çözülmesi için girişimlerde bulunduklarını ifade etti.

 

Salgının başladığı Mart ayında, 70 maddelik bir öneri setini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunduklarını anımsatan Hisarcıklıoğlu, bunların büyük bir kısmının hayata geçtiğini ve geçmeye de devam ettiğini belirtti.

 

Son olarak Denizbank ile Nefes Kredisini başlattıklarını belirten Hisarcıklıoğlu, “Yüzde 7,5 faizli, 2020’de geri ödeme yok, 2021’de ödenecek” şeklinde konuştu.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA