TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, İstanbul TO Meclis Toplantısına katıldı


16.05.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, video konferans aracılığıyla düzenlenen İstanbul Ticaret Odası Meclis Toplantısına katıldı.​
TOBB olarak 81 ildeki Oda ve Borsalar ile sürekli istişare içinde olduklarını belirten Hisarcıklıoğlu, “Oda-Borsa Başkanlarımız kanalıyla, her gün, sizlerin sıkıntılarını, dertlerini topladık. Sonra Bakanlarla bire bir konuşarak bunların çözülmesi için girişimlerde bulundu. Bunları yaparken de hem Şekip Başkanla hem de TOBB Yönetiminde mesai arkadaşım olan Öztürk Başkanla birlikte çalıştık, her konuyu istişare ettik” dedi.
 
Bu sayede 70 maddeden oluşan geniş bir öneri setini Mart ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve hükümete sunduklarını anımsatan Hisarcıklıoğlu, “Bunların önemli bir kısmı da hayata geçti. Çeşitli sektörlerdeki vergi ve SGK ödemeleri ertelendi. Kısa çalışma ödeneğinin kapsamı genişletildi, daha hızlı işler hale getirildi. Firmalarımıza yönelik çeşitli kredi paketleri hayata geçirildi. Son olarak biz de Denizbank ile Nefes Kredisini başlattık. Yüzde 7,5 faizli, 2020’de geri ödeme yok, 2021’de ödenecek. Yakında kamu bankalarının da buna katılmasını bekliyoruz. Bu noktada şunu da özellikle vurgulamak istiyorum. Her gün yeni bir konu, yeni bir sıkıntı ortaya çıkıyor. Yani bu dinamik bir süreç. Dolayısıyla hiç ara vermeden üyelerimizle temasta olup, sıkıntı ve önerileri toplamayı sürdürelim” ifadelerini kullandı.

İstanbul Ticaret Odası’nın da bu vizyonla çalıştığını, üyelerine hizmete devam ettiğini görmekten gurur duyduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Sizler, hem yönetim, hem meclis, hem de meslek komiteleri, canla-başla gayret gösteriyor, üyelerimizin nabzını tutuyor, onlara tercüman oluyorsunuz. Allah sizlerden, tüm bu çalışmalarınızdan razı olsun” dedi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA