TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“İlk etapta hükümete 70 maddelik bir öneri seti sunduk”


15.05.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, video konferans aracılığıyla düzenlenen Sinop Ticaret ve Sanayi Odası ve Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası müşterek Meclis Toplantısına katıldı.​
Salgınla mücadele sürecinde TOBB olarak tüm oda/borsalar ve Sektör Meclisleri ile devamlı istişare içinde olduklarını belirten Hisarcıklıoğlu, “Oda-Borsa Başkanlarımız kanalıyla, her gün sizlerin sıkıntılarını, dertlerini topladık. Sonra Bakanlarla bire bir konuşarak bunların çözülmesi için çalıştık. İlk etapta hükümete 70 maddelik bir öneri seti sunduk. Bunların önemli bir kısmı hayata geçti. Çeşitli sektörlerdeki vergi ve SGK ödemeleri ertelendi. İstihdam maliyetimizi düşürmek üzere, kısa çalışama ödeneğinin kapsamı genişletildi, daha hızlı işler hale getirildi. Firmalarımıza yönelik çeşitli kredi paketleri hayata geçirildi” dedi.

Son olarak Denizbank ile Nefes Kredisini başlattıklarını anımsatan TOBB Başkanı, “Yüzde 7,5 faizli, 2020’de geri ödeme yok, 2021’de ödenecek. Yakında kamu bankalarının da buna katılmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Her gün yeni bir konu ve sıkıntının ortaya çıktığını, bunun dinamik bir süreç olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, hiç ara vermeden üyelerle temasta olunarak, sıkıntı ve önerileri toplamayı sürdürmelerini istedi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA