TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Bu zor günleri hep birlikte geride bırakacağız”


14.05.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, video konferans aracılığıyla düzenlenen Kahramanmaraş il/ilçe oda/borsa müşterek meclis toplantısına katıldı.​
Hisarcıklıoğlu konuşmasının başında, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığını devralan Şahin Balcıoğlu’nu tebrik ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti ve Serdar Zabun’a da başkanlığı döneminde Kahramanmaraş’ın gelişmesi ve zenginleşmesi için yaptığı pek çok önemli icraat için teşekkür etti.

TOBB olarak 81 İldeki Oda ve Borsalarla devamlı istişare içinde olduklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Oda-Borsa Başkanlarımız kanalıyla, her gün sizlerin sıkıntılarını, dertlerini topladık. Sonra Bakanlarla bire bir konuşarak bunların çözülmesi için çalıştık. İlk etapta hükümete 70 maddelik bir öneri seti sunduk. Bunların önemli bir kısmı hayata geçti. Çeşitli sektörlerdeki vergi ve SGK ödemeleri ertelendi. Kısa çalışma ödeneğinin kapsamı genişletildi, daha hızlı işler hale getirildi. Firmalarımıza yönelik çeşitli kredi paketleri hayata geçirildi. Son olarak biz de Denizbank ile Nefes Kredisini başlattık. Yüzde 7,5 faizli, 2020’de geri ödeme yok, 2021’de ödenecek. Yakında kamu bankalarının da buna katılmasını bekliyoruz” dedi. 

Her gün yeni bir konu ve yeni bir sıkıntının ortaya çıktığını vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Yani bu dinamik bir süreç. Dolayısıyla hiç ara vermeden üyelerimizle temasta olup, sıkıntı ve önerileri toplamayı sürdürelim. Maraş Odalarımızın ve Borsalarımızın vizyonla çalıştığını, üyelerimize hizmete devam ettiğini görmekten de ayrıca gurur duyuyorum. Sizler, hem yönetim, hem meclis, hem de meslek komiteleri, canla-başla gayret gösteriyor, üyelerimizin nabzını tutuyor, onlara tercüman oluyorsunuz. Allah sizlerden, tüm bu çalışmalarınızdan razı olsun. İnşallah bu zor günleri hep birlikte geride bırakacağız” şeklinde konuştu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA