TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Milas iş dünyası ile buluşma


02.11.2019 / Milas MuğlaTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Milas ve çevre il-ilçelerin iş dünyası ile biraraya geldi. Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Reşit Özer’in ev sahipliğinde Milas TSO Üyeleri ile çevre oda ve borsa başkanlarının katılımıyla düzenlenen istişare toplantısında Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra Muğla Valisi Esengül Civelek, Milas Kaymakamı Eren Arslan ve İl Emniyet Müdürü de yer aldı.​

Toplantıda, Hisarcıklıoğlu katılımcıların görüş ve önerilerini dinleyerek not aldı. Konuşmasında Milaslılara kendi değerlerine sahip çıktıkları için teşekkür eden Hisarcıklıoğlu zeytin için yapılan çalışmaların takdir edildiğini ifade etti. ‘Tane tane lezzet, damla damla sağlık’ denilen zeytinin çok önemli bir hazine olduğunun altını çizen Hisarcıklıoğlu, en uzun yaşayan insanların Akdeniz mutfağı ve zeytinyağı ile beslendiklerini hatırlattı.

 

-Mesleki eğitimde başarılı olmak zorundayız

 

Reşit Özer’in kendisine 2 yıl önce verdiği sözü tutarak tepsi böreği ve el halısı için coğrafi işaret aldığını belirten TOBB Başkanı Milas TSO’nun çalışmalarını ve vizyonunu takdir etti. Hisarcıklıoğlu Milli Eğitim Bakanı Selçuk’un mesleki eğitimin iş dünyasına verilmesi konusunda inisiyatif alarak bu isteklerinin gerçekleşmesine katkıda bulunduğunu ifade ederken, “Mesleki eğitimde başarılı olmak mecburiyetindeyiz” dedi.

 

Son dönemde yapılan icraatlar hakkında da bilgi veren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu 15 yıl uğraşarak çıkarttıkları alacak sigortası sisteminin yürürlüğe girdiğini belirterek, iş dünyasını bu uygulamadan yararlanmaya çağırdı. Kredi Garanti Fonu aracılığıyla son bir yılda 250 bin girişimciye kredi için kefil olduklarını bildiren Hisarcıklıoğlu “Oda ve borsalar daha ne yapsın. Üyesi olduğunuz kurum size kefalet sağlıyor. Bunu bana oğula yapmaz” dedi.

 

 

 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA