TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Serbest Bölgeler Meclisi toplandı


27.04.2023 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Serbest Bölgeler Meclis toplantısı; Meclisten Sorumlu TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi M. Cihat Lokmanoğlu’nun katılımıyla Meclis Başkanı Edvar Mum başkanlığında video-konferans yoluyla gerçekleştirildi.​

TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu; merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ilimizi etkileyen deprem sebebiyle duyulan üzüntüyü paylaşarak ve kayıplarımıza rahmet, yaralılarımıza acil şifa dileklerini iletti. Zeytinoğlu, deprem sonrasında tüm oda ve borsa camiasıyla beraber devletimizle de koordineli bir şekilde deprem bölgesine yardım ve destek sağlandığını ve sağlanmaya devam edildiğini belirtti. Son olarak 1 Nisan 2023 tarihinde Konut Seferberliği Kampanyasının başlatıldığını anımsatan Zeytinoğlu, kampanyaya TOBB olarak 1 Milyar Türk Lirası bağış yapılarak depremzedelerin barınma sorununu kalıcı olarak çözmek adına kolların sıvandığını, iş dünyasının da desteklerinin beklendiğini iletti. TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cihat Lokmanoğlu, Ülkemizi yasa boğan depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına ise baş sağlığı, yaralı olarak kurtulan vatandaşlarımıza ise acil şifalar dileyerek TOBB tarafından deprem bölgesine yönelik gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verdi.  

 

Söz konusu toplantıda, Serbest Bölge Mevzuat ve uygulamaları ile ilgili sorunlar görüşüldü. Türkiye’de Serbest Bölgeler” konulu bir etkinlik veya toplantı organize edilerek serbest bölgelerin medyada daha fazla bilinirliliklerinin artmasının sağlanması yönünde görüşler değerlendirildi.

 

WFZO-Dünya Serbest Bölgeler Örgütü ile yapılan görüşme kapsamında “Safe Zone Certification Program”  hakkında bilgi sunuldu.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA