TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

3. Asya Kalkınma Bankası İş Fırsatları Semineri yapıldı


02.11.2022 / TOBB ve Asya Kalkınma Bankası işbirliğinde, 3. Asya Kalkınma Bankası (ADB) İş Fırsatları Semineri düzenlendi.​​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nun konuşmacı olarak katılımcılara hitap ettiği seminerde, Banka uzmanları tarafından su, sağlık ve iklim değişikliği konularında proje imkânları ile Bankanın iş yapma ve tedarik süreçleri hakkında  bilgi verildi. 

 

Asya Kalkınma Bankası (Asian Development Bank/ADB) dünyanın en önemli bölgesel kalkınma bankaları arasında yer alıyor. 1966 yılında kurulan ADB'ye şu anda aralarında Türkiye'nin de yer aldığı 68 ülke üye olurken, bu ülkelerin 49'u Asya-Pasifik bölgesinde bulunuyor. Merkezi Filipinler'in başkenti Manila'da olan bankanın aynı zamanda 31 ülkede ofisi bulunuyor.

 

Türkiye, Türk özel sektörüne yeni pazar olanaklarının sağlanması ve Orta Asya'daki Türk Cumhuriyetlerinin kalkınmasına destek olunması amacıyla, Asya Kalkınma Bankası'na 1991 yılında "donör ülke" statüsü ile üye oldu. Asya'nın kalkınmakta olan ülkelerinde ADB tarafından finanse edilen projelerde 1997 yılından bu yana özellikle inşaat alanında faaliyet gösteren Türk firmaları Bankanın projelerine malzeme, ürün, hizmet ve danışmanlık sağlayabilmekte ve bu kapsamda ADB'nin ihalelerine teklif verebilmektedir.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA